Wsparcie

Open search

Samsung A5 2016 Problem z czasem systemowym

Highlighted
First Poster

Witam

 

 

Próbowałem znaleść w internecie podobny przypadek, ale niestety nie udału mnie się, wiec może tutaj znajdę pomoc, otóż pierwszy raz problem zauważyłem, kiedy  była godzina około 7 rano to telefon pokazywał że jest 4:53 pomimo włączonej usługi automatycznej aktualizacji czasu.

Telefon nie chciał współpracować wiec wył automatyczną aktualizację i ustawiłem recznie czas, niestety nastepnego dnia czas ten potrafił być nie porawny spóźniał sie o jakieś 7-8 min wiec był ponownie recznie ustawiany nastepnego dnia o około 10 min, potem po włączeniu usługi automatycznej aktualizacji czasu wróciło do normy ale nie na długo bo po kilku nastu godzinach znowu czas się różnił w granicach kilku nastu miniut.

NIeważne czy wł usługę czy ustawie recznie to i tak z czasem telefon pokazuje spóźnioną godzinę.

Może to zabrzmieć głupio, ale wygląda to jakby zegar w telefonie miał wolniejszę Hz taktowania i co jakiś czas pokazuje coraz wiekszę opóźnienie co do realnego czasu.

Bardzo proszę o pomoc w sprawie

Pozdrawiam Bartek

1 ODPOWIEDŹ 1
Voyager

Witaj Bart93. Działanie Twojego telefonu jest spowodowane prawdopodobnie błędem systemu. 

Przyczyną może być błąd oprogramowania jak i usterka sprzętowa. W takim przypadku zalecam wykonać kopię danych zapisanych w urządzeniu. Dane można skopiować na komputer z pośrednictwem programu Smart Switch PC.

 

Program ten możesz pobrać ze strony firmy Samsung, adres podaję poniżej:

 

http://www.samsung.com/global/download/smartswitchwin/

 

Dane zapisane w karcie SIM i SD są bezpieczne. Następnie przywróć ustawienia fabryczne urządzenia, funkcja ta znajduje się tutaj:

 

USTAWIENIA > ZARZĄDZANIE OGÓLNE > WYZERUJ > USTAWIENIA FABRYCZNE

 

Jeżeli działania, które podałem nie przyniosą wymiernych efektów polecam skorzystać z usług autoryzowanego punktu serwisowego. Tam technik przeprowadzi diagnostykę sprzętu i będzie w stanie wykryć występujące w nim nieprawidłowości.

 

Spis punktów autoryzowanych serwisów na terenie całego kraju znajdziesz na poniższych stronach internetowych:

 

http://www.ccsonline.pl
http://www.ctdipolska.pl

 

Na stronach tych możesz również pozyskać informacje na temat darmowej wysyłki kurierem urządzenia do jednego z centrów serwisowych pod Warszawą w ramach gwarancji.Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Autorzy z największą liczbą like