Wsparcie

Open search

Samsung A40 - nagrzewa się

Apprentice

Hej Wszystkim

Od tygodnia posiadam Samsunga A40. Od samego początku telefon nagrzewa się, dokładnie górna część zarówno od strony baterii jak i wyświetlacza. Wystarczy kilka minut użytkowania telefonu i robi się ciepły. Nie ma znaczenia aplikacja, jaka jest używana. Telefon nie nagrzewa się podczas ładowania. 

Robiłem reset telefonu do ustawień fabrycznych, nie instalowałem wtedy żadnych aplikacji i nie przywracałem kopii zapasowej, dla testu używałem przez kilkanaście minut jedynie  aplikacji Wiadomości i podczas przesyłania sms telefon również się nagrzewał. Próbowałem już wyłączenia Wifi, danych komórkowych, lokalizacji, jednak nic to nie daje. 

Zainstalowałem aplikacje Cpu Monitor, gdy telefon nie jest używany pokazuje temperaturę cpu: 32 stopnie, battery: 30 stopni. Po kilku minutach użytkowania wzrasta temperatura cpu do 43 stopni, baterry 39 stopni. 

Czy to normalne dla tego modelu? Wcześnie korzystałem z różnych modeli Samsunga nie nigdy telefony mi się tak nie grzały. 

8 ODPOW. 8
Superuser I
Superuser I

@mariusz1991,w ostatnim czasie pojawiło się sporo wątków na forum z nadmierną temperaturą różnych telefonów. W większości przypadków to normalne zachowanie ze względu na falę upałów jakie nam towarzyszą od dłuższego czasu. Posiadasz telefon dopiero od tygodnia więc nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się czy w przypadku niższych temperatur problem również występuje. Poczekajmy w takim razie na informacje od pozostałych posiadaczy modelu A40.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

Witam kolego i czy doszedłeś  było przyczyną grzania się telefonu? Bo mam taką samą sytuację. Nagrzewa się w górnej części ekranu.

Apprentice

@Slavi007, póki co nie mam pojęcia co jest tego przyczyną. U moich znajomych sytuacja z nagrzewaniem w A40 jest identyczna. 

Superuser I
Superuser I

@Slavi007@mariusz1991, na Waszym miejscu poczekałbym na kolejną aktualizację oprogramowania. Być może to problem w oprogramowaniu, który zostanie usunięty wraz z aktualizacją.

Jaką wersję oprogramowania posiadacie w telefonie? Najnowsza dostępna posiada numer A405FNXXU2ASG1.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Apprentice

@nismo, posiadam tę wersję oprogramowania. Nie ukrywam, że w trakcie aktualizacji miałem nadzieję, iż problem zostanie rozwiązany. Jednak problem z nagrzewaniem nadal występuje. 

Superuser I
Superuser I

@mariusz1991, na Twoim miejscu wykonałbym hard reset bez przywracania kopii zapasowej. Jeżeli to nie pomoże to trzeba będzie poczekać na kolejną aktualizację oprogramowania lub udać się do serwisu. Więcej opcji rozwiązania tego problemu niestety nie widzę.

Apprentice

@nismo, reset bez przywracania kopii zapasowej wykonywałem już po kilku dniach od zakupu. Nie przyniosło to żadnego efektu. Mam w planach odwiedzenie serwisu, ale dopiero z początkiem września. Chociaż mam cichą nadzieję, że prędzej to zrobi któryś z moich znajomych, co posiada ten sam model i będę wiedział, czy warto oddać go do naprawy

Superuser I
Superuser I

@mariusz1991, warto sprawdzić czy hard reset pomoże na najnowszej wersji oprogramowania. Reset wykonywałeś na starszej wersji oprogramowania. Jeżeli się zdecydujesz to daj znać czy to pomogło.

Autorzy z największą liczbą like