Wsparcie

Open search

[S7 ]Dziwny dzwięk samoistnie wystepujący bez powiadomienia

First Poster

Witajcie 

Potrzebuje porady. 

W moim Samsungu Galaxy S7 zauwazylam ostatnio pojawiajacy sie dzwiek, ktory nie jest zwiazany z niczym, ktorego nie ustawiałam, pojawia sie w róznych sytuacjach (chwilw po odblokowaniu telefonu, podczas pisania wiadonosci, jak telefon lezy od powiedzmy godziny i nie jest uzywany. Nie jest to dzwiek odblokowywania wkranu, to mam wyłaczone. Nie pojawia sie przy tym żaden komunikat, nie wchodzilam na zadne podejrzane stronu. Nie onstalowalam od dawna zadnuch aplikacji nowych. W celu zidentyfikowania źródła dzwoeku sprawdzilam wszystkie ustawienia dzwieku, wylaczylam powiadomienia WSZYSTKICH aplikacji a dzwiek dalej siw pojawia. Już nie mam pomyslu co to moze byc i przede wszystkim JAK TO WYŁACZYĆ. wylaczone jest tez przypomnienie o powiadomieniach i telefon jest przeskanowany antywirusem. Nie jest tez właczony NFC bo go nie uzywam. 

Jak ktos jest na fbk fo film jest dostępny na mojej tablicy Samanta Chudzik jako publiczny.

Proszę pomóżcie ...

7 ODPOW. 7
Hotshot

Cześć  !


W pierwszej kolejności warto włączyć telefon w trybie bezpiecznym.  W tym trybie zostaną odpięte wszystkie aplikacje doinstalowane ze sklepu Play i zweryfikujemy, czy dźwięk dotyczy aplikacji systemowej czy doinstalowanej.  Wyłącz telefon, a następnie wciśnij i przytrzymaj przycisk VOL- jak tylko przy włączaniu telefonu pojawi się logo Samsung. Link do instrukcji obrazkowej na forum: https://eu.community.samsung.com/t5/Urz%C4%85dzenia-Mobilne/Soft-Hard-Reset-oraz-Tryb-bezpieczny/m-p...


Warto również całkowicie zresetować ustawienia powiadomień w Ustawienia -> Aplikacje -> 3 pionowe kropki w prawym górnym rogu -> Zeruj preferencje aplikacji.

 

Usterka pojawiała się z dnia na dzień? Może po aktualizacji oprogramowania/jednej z aplikacji?

 

Pozdrawiam!


Editor7.gif

 

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?


Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!


GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

First Poster

Dziękuję, zaraz poczytam o tym bezpiecznym uruchopieniu.

Potem spróbuję z resetem aplikacji jednak powiedz mi proszę co może spowodować zmiana tych ustawień?

Pojawił się ten dzwięk z dnia na dzień, aczkolwiek ja mam bardzo często wyciszony całkiem telefon i wtedy nie słychać tego dźwięku, więc nie wiem, czy można go łaczyć z aktualizacją systemu bądź aktualizacji aplikacji bo mogłam to przegapić.

New Member

Miałem ten sam problem i okazało się, że telefon ciągle miał problem z wykrywaniem NFC (które użyłem tylko raz, a potem zapomniałem). Wyłączenie NFC zlikwidowało problem. Wiem, że autorka tematu miała tutaj wyłączony ten moduł, ale może się komuś przydać. Telefon taki sam - S7.

First Poster

Mam ten sam problem w Galaxy J4+, próbowałam różnych sposobów i nic nie pomaga :(

DamianK Moderator
Moderator

@Madizka 

Rozumiem, że sprawdzałaś wszystkie rzeczy, które opisał tutaj @RadekK ?


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

First Poster

Okazało się, że była włączona opcja NFC. Musiała się jakoś przypadkiem uruchomić. Na szczęście już jest w porządku i nie ma tego denerwującego dźwięku. 

New Member

Generte80

W moim przypadku było to dokładnie to, a przez to był dźwięk że pod sylikonowe etui schowałem kartę płatniczą i pewnie cały czas się gryzły karta fizyczna z kartą google pay. Dzięki za trop

Autorzy z największą liczbą like