Wsparcie

Open search

Słuchawki, które ożywią Twoją muzykę

DamianK Moderator
Moderator

 

icon_samsung_music.png

Hej!

 

Niemal każdemu z nas muzyka umila w pewnym stopniu wykonywanie różnych czynności. Mnóstwo ludzi słucha jej w drodze do pracy, szkoły, czy domu. Naukowo udowodniono, że muzyka ma ogromny wpływ na ludzką psychikę w różnych jej aspektach - zwłaszcza tych dotyczących nastroju, samopoczucia, a także koncentracji. Według informacji, jakie zamieścił na swojej stronie portal Forbes, w drugiej połowie 2017 roku Amerykanie słuchali muzyki średnio niewiele ponad 32 godziny tygodniowo. To naprawdę dużo. Co prawda nie znalazłem podobnych badań przeprowadzanych w Polsce, czy Europie, jednakże śmiem twierdzić, że wynik byłby mocno zbliżony.

Jeżeli jesteście zainteresowani całością artykułu, możecie przeczytać go w tym miejscu.

 

Poza słuchawkami, które są dołączane wraz z telefonem w pudełku, Samsung posiada w swojej ofercie również słuchawki bezprzewodowe, przed zakupem których warto rozważyć kilka kluczowych czynników, które prawdopodobnie wpłyną na ostateczny komfort ich użytkowania. 

Jako perkusista z zamiłowania, chciałbym opowiedzieć, na co warto zwracać uwagę podczas dokonywana wyboru.

 

 

Konstrukcja

 

Według mnie podstawowym kryterium wyboru słuchawek powinna być ich budowa. Każdy z nas ma własne preferencje, w związku z tym znajdą się zwolennicy słuchawek z pałąkiem, jak i takich, które są od siebie odseparowane całkowicie.

 

 

 

in-stereo-headset-level-u-bg920-eo-bg920bbegin-001-blueblack-black-thumb-1.pngW przypadku tych pierwszych, jest to seria znana jako Samsung Level U. Wśród nich możemy wyróżnić kilka modeli, od podstawowej wersji Level U z możliwością częściowego wyginania pałąka przez Level U Pro, które w porównaniu do poprzedników posiadają ulepszone przetworniki, a także odświeżony design, aż po Level U Flex, które posiadają w pełni elastyczny pałąk. Oczywiście do każdego egzemplarza powyżej wymienionych modeli, dołączane są dodatkowe wkładki douszne o różnych rozmiarach, dlatego każdy może dostosować je do kształtu i rozmiaru swoich uszu.

 

W serii Level znajdują się również słuchawki Level Active, które nie posiadają sztywnego pałąka, natomiast w jego miejscu znajduje się płaski kabel, łączący obie słuchawki. 

 

 

 

 

pl-gear-iconx-r150-sm-r150nzkaxeo-000000001-front-black.pngJeżeli chodzi o słuchawki, które nie są ze sobą wzajemnie połączone, obecnie Samsung posiada w swojej ofercie 2 modele. Jest to Gear Icon X oraz następca serii - Galaxy Buds. Ich konstrukcja jest bardzo do siebie zbliżona - są to dokanałowe słuchawki z wypustkami, mającymi na celu utrzymanie słuchawek stabilnie w małżowinie usznej. Słuchawki te ładowane są poprzez dedykowaną stację dokującą. Ciekawym rozwiązaniem jest zaimplementowanie w nich czujnika zbliżeniowego, dzięki któremu słuchawki są w stanie rozpoznać, czy zostały faktycznie założone. W związku z ich stosunkowo niewielkim rozmiarem, przyciski zostały zastąpione gestami na umieszczonym od zewnętrznej strony touchpadzie. Warto zajrzeć do tego tematu, by dowiedzieć się o nich więcej.

 

 

Funkcjonalność

 

Bardzo ważna jest również specyfikacja. W przypadku słuchawek Bluetooth jedną z istotniejszych kwestii jest to, jak długo mogą działać na jednym naładowaniu. Dlatego też w każdej specyfikacji podawany jest orientacyjny czas odtwarzania muzyki i prowadzenia rozmów na jednym naładowaniu. 

 

Jednym z istotnych czynników, które mogą decydować podczas wyboru może być również odporność słuchawek na wodę. Wiele osób używa słuchawek bezprzewodowych podczas różnych aktywności fizycznych. Dlatego też tak ważne jest, żeby pot lub deszcz nie wpłynął negatywnie na ich działanie. 

 

Oczywiście też warto zwrócić uwagę na to, jakie przyciski funkcyjne są dostępne do użycia oraz czy słuchawki pozwalają na prowadzenie rozmów telefonicznych. Nie sposób nie zgodzić się z tym, że możliwość zmiany głośności, zatrzymania i wznowienia utworów, przełączania ich, a także odebrania rozmowy tylko za pomocą przycisków na słuchawce to spora wygoda.

 

Jest również kilka dodatkowych funkcji, które zostały zaimplementowane w słuchawkach Samsung, a wobec których nie powinno się przechodzić obojętnie. Jedną z nich jest możliwość włączenia trybu Ambient Sound, za pomocą której słyszymy dźwięk otoczenia. Taką funkcję posiadają Gear Icon X oraz Galaxy Buds. Dzięki temu nie trzeba zdejmować słuchawek, żeby porozmawiać z inną osobą. Większość słuchawek bezprzewodowych Samsung posiada również możliwość integracji z Samsung Health, z którego jest możliwość otrzymywania powiadomień głosowych dotyczących treningu. 

 

 

Jakość dźwięku

 

Słuchawki to rzecz jasna głównie dźwięk. Tutaj sprawa jest mocno indywidualna, ponieważ u każdego zmysł słuchu odbiera różne częstotliwości w inny sposób. Dla mnie osobiście jest to bardzo istotna kwestia. Równie ważne jest to, w jakim stopniu słuchawki izolują użytkownika od dźwięków otoczenia. Dlatego też najlepszym sposobem jest udać się przed zakupem do sklepu, żeby móc przetestować jakość odtwarzania.

 

Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że nie zawsze jest taka możliwość - w takiej sytuacji pomocne mogą okazać się opinie innych użytkowników, którzy zakupili interesujący nas model.

 

Czy posiadacie osobiście słuchawki bezprzewodowe? Jeżeli tak, to jakie i co wpłynęło na waszą decyzję co do konkretnego modelu?  

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

 

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
2 ODPOW. 2
Hotshot

Samsung Level U Pro to moje pierwsze słuchawki bezprzewodowe. Przede wszystkim są  bardzo wygodne, lekkie, idealne do biegania czy jazdy na rowerze, nie plączą się żadne kable. Często używam je podczas jazdy samochodem gdzie można łatwo, szybko i bezpiecznie odebrać połączenie. 

Ze wszystkich słuchawek  dousznych jakie posiadałem wcześniej te  charakteryzują się  najwyższą jakością dźwięku który jest czysty, tony niskie bardzo dobre, nawet dobrze wygłuszają.  Bateria wytrzymuje ok. 9 godzin także jak dla mnie wystarczająco długo.   No i oprócz tego bardzo elegancko się prezentują .

Apprentice

Ja kierowałem się stosunkiem jakości do ceny. Liczył się także wygląd. To piękne ''chomąto '' bo tak LEVEL U PRO nazwali moi znajomi wzbudziło moje zainteresowanie od pierwszego wejrzenia. Powiem szczerze, nie zawiodłem się. Jako że zajmuje się muzyką zawodowo wiem że gdybym mógł wybrać jeszcze raz słuchawki dla siebie do codziennych rzeczy to wziąłbym te. Są wygodne, oferują znakomitą jakość dzwięku a przy tym dobrą jakość wykonania w połączeniu z dobrą ceną. Wiadomo można znaleść droższe modele ale po co? Skoro za ok 190 zł mam sprzęt od zaufanego producenta i mam pewność że nie rozpadnie się po kilku tygodniach.

Autorzy z największą liczbą like