Wsparcie

Open search

Różowy ekran Galaxy S8

First Poster

Witam serdecznie,

Pewnie nie jednemu z Was znany jest problem różowych ekranów we flagowcach S8 i S8+. Niestety przed zakupem nie miałem świadomości że problem takowy występuje. Telefon nabyłem dostłownie 5 dni temu u jednego z operatorów i generalnie byłem zadowolony ale coś mi ten wyświetlacz nie pasował. Zacząłem więc szperać w internecie i okazało się że problem różowych ekranów jest dość powszechny. Udałem się więc do najbliższego sklepu w którym są powłączane telefony i okazało się że mój wyświetlacz obiega i to bardzo od tych sprzedawanych. 
Napisałem więc do Samsung Polska dołączając zdjęcia, jako że telefon zarejestrowałem w Samsung Guard liczyłem na pozytywne załatwienie sprawy i wymianę telefonu na wolny od wad w ramach usługi SWAP.

Nic bardziej mylnego. Oficjalne stanowisko Samsung Polska jest takie że mój wadliwy telefon jest całkowicie sprawny. 
20171115_160327.jpg20171115_160534.jpg
"

Szanowny Panie,

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Zespołem Samsung Galaxy S8.

Ekrany Galaxy S8 oraz S8+ powstały w technologii Super AMOLED, aby zapewnić żywe i wyraźne kolory oraz wysoką ostrość obrazu i kontrast. Zgodnie z oczekiwaniami konsumentów związanych z naturalnymi różnicami w wyświetlaczach, w poprzednich aktualizacjach oprogramowania urządzeń Galaxy wprowadziliśmy możliwość personalizacji ustawień kolorów. 

Użytkownicy Galaxy S8 i S8+ mają możliwość modyfikacji ustawień kolorów wyświetlacza, natomiast bazując na opiniach klientów firma Samsung zdecydowała się udostępnić nową aktualizację oprogramowania, która rozszerza opcje personalizacji ustawień kolorów wyświetlacza zgodnie z preferencjami użytkownika.

W związku z powyższym  nie ma możliwości przyjęcia takiego telefonu w ramach usługi SWAP. Zgodnie z §4 pkt.1 "Usługa SWAP (...) obowiązuje wyłącznie w odniesieniu do tych wad, które są objęte gwarancją na Urządzenie." Ponieważ opisane przez Pana symptomy nie są spowodowane wadą techniczną, mogą być rozwiązane przez rozszerzenie opcji balansu koloru, które zostaną dodane poprzez aktualizację oprogramowania. 

Pragnę także zaznaczyć, iż zgodnie z pkt.12 karty gwarancyjnej, Gwarancja nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o rękojmi."

Z tymi ustawieniami wszystko pięknie ale dotyczą trybu adapacyjnego. i da się to względnie ustawić aby tak nie bolało w oczy ale cierpi na tym jakość wyświetlanego obrazu.  W trybach amoled natomiast nie za się nic zrobić i delikatnie mówiąc jest porażka. I tyle byłoby z mojej radości posiadania super reklamowanego infinity.

W korespondencji z Samsung Polska najciekawsze jest ostatnie zdanie "Pragnę także zaznaczyć, iż zgodnie z pkt.12 karty gwarancyjnej, Gwarancja nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o rękojmi" , w mojej ocenie to tak jakby Samsung przyznawał się do winy ale przerzucał odpowiedzialność za swój wadliwy sprzęt na sprzedawcę.. 

Postawa Samsung Polska jest conajmniej żenująca i jak się okazuje mój przypadek nie jest odosobnionym dlatego zamierzam stoczyć tą nierówną walkę z producentem używając do tego wszelkich możliwych środków. Wam wszystkim którzy to czytacie zalecam porównanie swoich S8 z innymi sklepowymi i wrazie stwierdzenia nieprawidłowości również atakowanie producenta. 
Może trzeba medialnie nagłośnić temat żeby Samsung przyznał się oficjalnie do winy i wymieniał wadliwe sztuki. 

Pozdrwaiam,

5 ODPOW. 5
Superuser II
Superuser II
Kolego, piszesz o rzeczach o których nie masz do końca pojęcia. W odpowiedzi od Samsunga otrzymałeś informację, ze możesz skorzystać albo z rękojmi albo z gwarancji. Te dwa tryby nieco się różnią w procesach postępowania, ale w żaden sposób nie oznacza to przyznanie się do jakiegoś błędu.
Co do ustawień. Skalibruj ekran w trybie adaptacyjnym. Po przeprowadzeniu pełnej kalibracji telefon wprowadza nowe parametry balansu bieli, poziomu kolorów oraz ciepłoty barw. Proponuję również skalibrować krawędzie. Gdy telefon uruchomi się z nowymi parametrami, będzie miało to również wpływ na pozostałe tryby, w tym amoledowe.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Kolego apropo kalibracji to chyba niestety ty nie wiesz o czym piszesz. Odkąd wykryłem wadę swojego telefonu sprawdziłem wszystkie możliwe opcje i oglądałem kilka telefonów w których nic nie trzeba kalibrować żeby wyświetlacz działał poprawnie. W moim niestety nawet po przeprowadzonej kalibracji na różne sposoby rózowy kolor nadal jest widoczny a cierpią na tym inne barwy. Nie jest na pewno rzeczą normalną a tym bardziej cechą amoleda to że 9 na 10 telefonów wyświetla barwy właściwie a jeden nie. Samsung w mailu również zaznacza że z gwarancji nie można skorzystać bo nie uznaje tego za wadę natomiast sugeruje skorzystanie z rękojmi przerzucając odpowiedzialność na sprzedawcę. Przeglądając internet a nawet to forum można dowiedzieć się że problem nie jest odosobniony a użytkownicy są zbywani przez Samsunga pseudo aktualizacjami które nic nie wnoszą. Ja od Samsunga nie oczekuję cudów, chcę taki sam sprawny telefon jakie widzę na wystawach sklepowych i u znajomych którzy posiadają te telefony bez wad

Superuser II
Superuser II
To może inaczej.
Narobiłem się trochę tych kalibracji i wszystkie przyniosły pożądany efekt. Więc nie wiem dlaczego Tobie się nie udaje. Ale skoro masz nadal z tym problemy reklamuj urządzenie.
Co do sposobu reklamacji, decyzja należy do ciebie. Choć widzę, że w odpowiedzi z Samsunga masz podpowiedź. Myślę, że ciebie jako klienta najmniej powinno obchodzić kto realizuje reklamację. Ale diabeł tkwi w szczegółach, które opiszę krótko aczkolwiek bardzo zwięźle. Gwarancja to dobra wola producenta, na podstawie której nie możesz zmusić go do wykonania jakiejkolwiek naprawy. Rękojmia to Twoje prawa zagwarantowane ustawowo, których zbycie nie możne nastąpić po stronie podmiotu, no chyba, że stanowią tak odrębne przepisy, ale odniesienie do których musi znajdować się w ustawie/kodeksie.
Wybór należy do Ciebie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Może właśnie dlatego nie działa ponieważ wyświetlacz jest wadliwy. Być może część wyprodukowanych wyświetlaczy miała wadę na tyle małą że kalibracja mogła pomóc. Jak będę miał okazję to spróbuję nagrać filmik jak to się ma w porównaniu do sprawnego urządzenia. Ponadto nie wydaje ci się to dziwne że żeby mieć odpowiednio działający wyświetlacz trzeba cokolwiek robić zamiast się nim cieszyć? Samsung tłumaczy że to naturalne różnice w wyświetlaczach AMOLED, ale kurde w S5 też miałem AMOLED i nie musiałem nic kalibrować, w S6 i S7 też jest amoled i nie słyszałem o różowych ekranach a tym bardziej o jakiejkolwiek kalibracji. Wydaje mi się że Samsung po wpadce z NOTE7 po prostu nie może pozwolić sobie na kolejną wtopę i szum medialny dlatego zbywa użytkowników.

Dzięki za radę w sprawie rękojmi, niestety to chyba jedyna droga zatem z niej skorzystam.

First Poster

Tak jak wspomniałem zrobiłem filmik.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=n4O3Ry14rVA

Autorzy z największą liczbą like