Wsparcie

Open search

Przydatne porady dla użytkowników

Apprentice

Witam.

Moje pytanie zwiazane jest z ladowarka indukcyjna samsunga do samsunga galaxy s7 edge. Czy  odstawianie telefonu na ladowarke indukcyjna  w domu po kazdorazowym wzieciu telefonu do reki  nie bedzie uszkadzalo bateri ?  Powiedzmy, ze pracuje na telefonie 5 min bateria spada do 99%, odkladam go na ladowarke indukcyjna poniewaz skonczylem zajecie na telefonie i po 15 min znowu go podnosze i zaczynam pracowac i po skonczonej pracy ponownie odkladam go na ladowarke indukcyjna. Czy takie dzialanie nie skraca zywotnosci bateri co rownoznaczne jest z wielokrotnym ladowaniem telefonu w krotkich odstepach czasu? 

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

4 ODPOW. 4
Pathfinder

cześć @Jarek5,

W jakimś stopniu na pewno wpływa na zużcie, telefon liczy ilość pełnych cykli ładowania. Krótkotrwałe doładowywanie na pewno przyspieszy ilość pełnych cykli, tutaj producent zakłada w celu poprawnego działania baterii <500 cykli. 

Apprentice

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Natomiast mam jeszcze pewien problem a z uwagi ze nie moge zalozyc nowego watku zapytam tutaj... po wlaczeniu filmu 4k i 60 klatek na sekunde w aplikacji youtube i wlaczeniu w aplikacji yt jakości filmu na 1440p 60 film po chwili się zacina a dźwięk leci dalej. Jak rozwiązać taki problem bo martwię się że to coś z tefelefonem jest nietak. 

Pathfinder
@Jarek5,
za dużo zmiennych, nie znamy oprogramowania oraz aplikacje jakie masz zainstalowane. Pamiętaj, że filmy w tej rozdzielczości bardzo mocno obciążają procesor, a więc w zależności jakie masz aplikacje w tle obciążające go może wydajność się zmniejszyć. Jeżeli zainstalujesz ostatnią aktualizację do wersji Android 7 Nougat masz możliwość wyboru kilku trybów pracy urządzenia, w tym tryb wysokiej wydajności.
Apprentice

Niestety mam android 7 i problem występuje nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych i zaktualizowany tylko youtuba.. kiedy telefon jest praktycznie czysty. Nawet jak włączę tryb wysokiej wydajnosci. I tylko w konfiguracji 1440p 60. Wczoraj na ipli też się obraz zacial po 30 min oglądania programu.. już nie mam pomysłu co to może byc... 

Autorzy z największą liczbą like