Wsparcie

Open search

Problemy z Note 8

Highlighted
New Member

Witam wszystkich.

Krótki opis sytuacji dotyczący telefonu Note 8.

Po pochlapaniu wodą, nie mylić z kąpielą w wodzie, telefon się zbuntował i częściowo przestał działać.

➡️Tzn. Przycisk Power nie reaguje w ogóle, tak jakby nie istniał

➡️Wyświetlacz nie reaguje na palec, można wszystko robić ale tylko za pomocą "rysika".

➡️Nie działa również aparat, gdy klikamy ikonę aparatu odpala się i zawiesza na czarnym ekranie, po chwili okno się zamyka i telefon wraca na widok główny.

Telefon działa prawidłowo żadne dane nie znikły, wszystko inne bez zarzutu.

Aparat np. Z Facebooka odpala się bez problemu, tylko ta app wbudowana nie reaguje.

Poszedłem do media Markt w Niemczech gdzie został telefon zakupiony aby oddać go do serwisu.

Po czterech tygodniach telefon został mi zwrócony, z informacją że koszt naprawy wynosi 705 euro i nie opłaca mi się go naprawiać.

Powód woda w środku, uszkodzona płyta główna.

Z tego co słyszałem przy uszkodzeniu płyty głównej mógłbym stracić jakieś dane, a na pewno nie mógłbym z niego normalnie korzystać (poza oczywiście wymienionymi problemami).

Z telefonu po miesięcznej przerwie dalej korzystam, i istnieje podejrzenie że do środka w ogóle nikt nie zaglądał.

Pracownik serwisu zasugerował że mogę udać się do adwokata w tej sprawie, bo skoro telefon jest wodoszczelny A w środku pojawiła się woda, może być to wada fabryczna.

Ale oni nic nie mogą na to poradzić.

Czy ktoś miał podobną sytuację i co robić dalej?

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

1 ODPOWIEDŹ 1
Superuser II
Superuser II

"Z tego co slyszałem" - w sieci można przeczytać wiele "ciekawych" rzeczy. Podobnie ludzie, opowiadają różne "ciekawostki". 

Skoro serwis wydał taki werdykt, to oznacza, że znacznik wilgoci w środku zmienił swoje zabarwienie. Czy jest to powodem twoich działań? Kwestia nie do rozstrzygnięcia tu na forum.

Możesz zawsze wykonać niezależną ekspertyzę, oczywiście na początek, będzie ona na twój koszt.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Autorzy z największą liczbą like