Wsparcie

Open search

Problem z głośnością mikrofonem s8

Apprentice

Mikrofon główny  w nowym Sgs8 zniekształca mowę, dźwięk jest zbyt cicho, w trybie głośno mówiącym wszystko jest ok. Wi fi call jest wyłączone, 4g i bluetooth także.  Szukam ustawień noise cancelling Ale nie mogę znaleźć. 

Proszę o pomoc .

19 ODPOW. 19
Superuser II
Superuser II
A możesz napisać skąd takie wnioski? Możesz napisać jak to ustaliłeś?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Ktoś gdzieś napisał na amerykańskim forum że agresywny noise cancelling zgniata i gliczuje dźwięk z głównego mikrofonu i jego wyłączenie dało pozytywny efekt. Przedmuchiwanie sprężonym powietrzem nie dało efektu. Dyktafon nagrywa dźwięk ok tylko jakby pozbawiony mid i low, oraz przyciszony . Zależy też czy w tle są lub nie ma dźwięków. Czasem dźwięk jest ok a czasem zupełnie nieczytelny. 

Superuser II
Superuser II
Doświadczyłeś tego, czy napisałeś na podstawie informacji zawartych w sieci?
Bo dla mnie, to dość dziwne oceniac jakość mikrofonu na podstawie nagrań z dyktafonu, które z założenia mają długie. A naczym zyskujemy długość? Na jakości.Obcinamy górę i dół, zostawiamy środek, czyli pasmo mówione i mamy wystarczającą jakość do nagrań głosu a za to zyskyjemu na długości.
Ponadto wystarczy spojrzeć na ustawienia jakosci. Średnia to zaledwie 128 kbps, czyli ledwo slyszalne stereo. Ludzie w takiej jakości mają zmagazynowane mp3, rakich słuchają i nie narzekają. To tak w dużym skrócie.
Oczywiście wszystko ograniczone softowo na potrzeby dyktafonu i nijak się ma do jakości rozmów.
Mam jeszcze w domu S8+ i gdy żona do mnie z niego dzwoni nie słyszę żadnego spatky jakości rozmów.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Dzwoniłem sam do siebie na domowy, mikrofon podstawowy miał zniekształcony i cichy dźwięk, na głośno mówiącym wszystko jest ok .

DamianK Moderator
Moderator

@TheBricktop

Spróbuj z dialera wpisać kod *#0283#.

Wybierz pierwszą opcję - Start: RCV_1stMic i przyłóż telefon do ucha. Zacznij mówić, powinieneś słyszeć po chwili własny głos. Sprawdź, czy tutaj też słyszysz zniekształcenia.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
First Poster

czesc. u mnie w rocznym s8 glosnik w trybie rozmowy z enia na dzien stal sie o polowe cichszy.  w trybie glosnomowiacym wszystko jest ok . moze macie jakies sugestie co i jak sprawdzic ?

DamianK Moderator
Moderator

@seenick
Sprawdź przez kod serwisowy *#0*# > Receiver

Jeżeli tutaj będzie też o połowę ciszej - jest to problem z głośnikiem i konieczna jest wizyta w serwisie.

Jeżeli będzie w porządku - problem softowy i prawdopodobnie wystarczy reset telefonu do ustawień fabrycznych.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Observer

Mam ten sam problem w S8+, rozmówca bardzo słabo mnie słyszy, na głośnomówiącym jest ok. Jak temu zaradzić? Updated softu? Przywrocenie ustawień fabrycznych? Czy gdzieś da się wyłączyć redukcję  szumów?

Legend

@Jan022A sprawdzałeś tego kodu ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Autorzy z największą liczbą like