Wsparcie

Open search

Problem z dźwiękiem sms i kartą sim 2 Galaxy J5 2017

Highlighted
ROZWIĄZANE
First Poster

Witam

Mam Samsunga Galaxy J5 (SM-J530F) z androidem 8.1.0 wszystko pięknie działało do momentu wymiany karty pamięci.

Po przekopiowaniu ze starej karty pamięci na nową wszystko działało dobrze do momentu jednorazowego przełączenia telefonu w tryb wibracji i powrocie do dźwięku nie pojawia się dźwięk otrzymanych sms jak i ekran po wygaszeniu i zablokowaniu nie wyświetla informacji o otrzymanej wiadomości. Po odblokowaniu ekranu przy ikonie wiadomości pojawia się liczba z ilościa otrzymanych wiadomości. W ustawieniach dźwięku wszystko jest ok, oprócz tego że są przypisane dźwięki dzwonka i powiadomień dla kart SIM 1 i SIM 2 mimo, iż nigdy niebyło i niema karty SIM 2. W menadżerze kart SIM, SIM 2 jest oznaczony jako Brak karty SIM. Żona ma ten sam telefon i u niej był ten sam problem po wymianie karty pamięci i wyłączeniu dźwięku, ale ponownym przekopiowaniu karty pamięci wszystko wróciło do normy, umnie ten proces nie zadziałał. Próba włączenia telefonu bez karty pamięci też nic niezmienia. Karta jest w pełni sprawna. Dźwięk i powiadomienia rozmów przychodzących działają jak należy mimo, iz ustawieniach dźwieku są ustawienia dla SIM 1  i SIM 2  

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
First Poster

Dzięki za pomoc. Problem udało mi się samemu rozwiązać. Okazało się, że jakimś cudem uszkodził się plik dźwięku sms przy kopiowaniu na nową kartę, mimo iż był on w pamięci telefonu. Po wymianie pliku na poprawny wszystko wróciło do normy.  Temat można zamknąć.

5 ODPOW. 5
Superuser I
Superuser I

@blueneon88, czy dźwięki powiadomień i dzwonka znajdują się na karcie? Jeżeli tak to widocznie po zmianie karty wystąpił jakiś problem. Spróbuj na nowo ustawić dźwięki z poziomu ustawień telefonu. Odnośnie przypisanych dźwięków dzwonka dla drugiej karty SIM to wszystko jest w porządku. Również nie korzystam z drugiej karty SIM i dźwięki są ustawione.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

To też już robiłem. Dźwięk powiadomień jest w pamięci telefonu, a dźwięk dzwonka rozmów przychodzących na karcie pamięci. Nie licząc jednorazowej wibracji i oznaczenia na ikonce wiadomości po odblokowaniu telefonu w ogóle nie widać, że otrzymałem SMS. Ustawienia wiadomości, powiadomień i dźwięku są ustawione poprawnie. W drugim telefonie żony, po tym jak zaczął działać poprawnie informacje o dźwięku z powiadomień z karty SIM 2 zniknęło. 

Superuser I
Superuser I

@blueneon88, spróbuj wykonać wskazówki zawarte w tym wątku dla aplikacji Telefon oraz Wiadomości. Daj znać czy to pomogło.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

Dzięki za pomoc. Problem udało mi się samemu rozwiązać. Okazało się, że jakimś cudem uszkodził się plik dźwięku sms przy kopiowaniu na nową kartę, mimo iż był on w pamięci telefonu. Po wymianie pliku na poprawny wszystko wróciło do normy.  Temat można zamknąć.

RadekK Moderator
Moderator

Hej @blueneon88,

Dobrze słyszeć, że już wszystko w normie. Bardzo dziękuje, za podzieliłeś się rozwiązaniem z innymi użytkownikami. Będzie to pomocne w przyszłości.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like