Wsparcie

Open search

[Poradnik] Soft / Hard Reset, Tryb Bezpieczny i Wipe Cache Partition

First Poster
Bardzo dziękuję za chęć pomocy, po prostu myślałam że będzie to łatwiejsze do ugryzienia. Ściągnęłam też program dr.fone, podobno miał odczytać blokadę, lecz też nic, niby wersja testowa z rejestracją a wymusza dość znaczne opłaty...
W poniedziałek podejdę do serwisu (jest na gwarancji), czy uda się tam zgrać cenne zdjęcia.
No cóż, nic ująć nic dodać, jak zwykle Polak mądry po szkodzie ;-)
Przestroga, nie ufać zbyt dużej pamięci w tel.
Dziękuję raz jeszcze, pozdrawiam!
Superuser II
Superuser II

@Magi-3 mam przykrą informację dla ciebie. Serwis również nie zgra ci zdjęć bez dostępu do otwartego systemu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster
W takim razie będę musiała chyba rozważyć opcję znalezienia miejscowego hakera, hi hi ;-))
First Poster

Witam.

Zanim pojadę do serwisu, w sprawie braku możliwości odblokowania telefonu (podejrzewam chyba błąd systemu-wcześniej zniknęła z ustawień funkcja Smart Lock), chciałam ustalić jeszcze istotne rzeczy i jak one działają w sprawnych telefonach.

Sprawdziłam jak wygląda sprawa źle wpisywanego symbolu odblokowania wężykiem w moim starym Note4. Tak więc po 5 próbach źle wpisanego pojawia się czas (za 30sek. spróbuj...) oraz  pole z napisem pin. w którym mogę wpisać ustalony pin jaki nadałam przy wprowadzaniu w ustawieniach wzoru symbolu jako alternatywa odblokowania zapasowego.

Jeśli w Note4 po złych próbach węźyka wpisuję ten kod tel. oczywiście odblokowuje się.

W Note8 ta dodatkowa opcja z pinem nie pojawia się.

Dziwnie w dodatku nad polem do wpisania wężyka  

przed jego narysowaniem jest tekst "wprowadź symbol po ponownym uruchomieniu tel." Choć uruchamiam ponownie ten tekst nie zmienia się, gdy narysuję wzór pojawia się czas do kolejnego odblokowania, obecnie "spróbuj ponownie za 128min". Ten czas wydłużartuje się wciąż po kilku złych wpisach.

Czy ktoś z Was kto ma Note8, może spróbować wymusić zły wpis wzoru, aby sprawdzić co pojawia się dalej?  Czy teź tak jak u mnie bez pin zapasowego? Czy to błąd w działaniu systemu?

Superuser I
Superuser I

@Magi-3, funkcja Smart Lock jest dostępna w telefonie S10+ w ustawieniach ekranu blokady. Sprawdziłem również co się stanie po 5 próbach złego narysowania wzoru i jest dokładnie tak samo jak u Ciebie w Note8 czyli pojawia się czas do kolejnej próby. Nie ma możliwości wpisania kodu PIN.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Legend

@Magi-3 żaden problem żeby odblokować telefon pod jednym warunkiem że jesteś zalogowany do konta Samsung 

https://findmymobile.samsung.com/

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

(Na pewno w tel. mam włączoną tą funkcję, nawet ostatnio sprawdzałam szukając SmartLoka którego zawsze uźywałam lecz przestał działać i "znikł" z tel.), lecz logując się do Samsung Find my Mobile tel. brak :-((

Superuser I
Superuser I

@Magi-3, obawiam się, że na forum już nic więcej nie wymyślimy. Moim zdaniem odzyskanie zdjęć będzie bardzo trudnym wyzwaniem i serwis nie będzie w stanie ich zgrać nie mając dostępu do odblokowanego urządzenia. Daj znać jaką podjęłaś decyzję.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

Dziękuję nisko za sprawdzenie, hmmm? Nie uważasz źe to dziwne, źe nie pojawia się ten pin nadawany po narysowaniem wzoru w ustawieniach blokady?

A może ja źle pamiętam i przy wyborze wzoru w Note8 nie ustalało się pinu alternatywnego? Jak u Ciebie?

Superuser I
Superuser I

@Magi-3, można ustawić wyłącznie jeden typ blokady ekranu zgodnie z poniższym zrzutem ekranowym:

Screenshot_20190722-101401_Settings.jpg

Autorzy z największą liczbą like