Wsparcie

Open search

[Poradnik] Soft / Hard Reset, Tryb Bezpieczny i Wipe Cache Partition

Superuser I
Superuser I

Rozumiem. Uważam, że warto ten temat zgłosić do działu, który zajmuje się przygototywaniem tego typu informacji.

Co do aktualizacji pierwszego postu to przede wszystkim ujednoliciłbym nomenklaturę - użytkownik może przeprowadzić soft reset lub factory reset (inaczej nazywany jako hard reset lub master reset). Polski oddział Samsunga nie przetłumaczył tych zwrotów więc proponuję pozostać przy angielskich.

Warto również uwzględnić dwa sposoby wykonywania factory reset wraz z odpowiednimi zrzutami ekranowymi. Pierwszy sposób resetowania z poziomu menu telefonu a drugi po wciśnięciu kombinacji klawiszy.

Warto również wspomnieć o ochronie urządzenia Google Device Protect. Jeżeli użytkownik nie odepnie (usunie) konta Google z telefonu przed wykonaniem resetowania to konieczne będzie wpisanie hasła Google podczas pierwszej konfiguracji urządzenia. Jeżeli planujemy sprzedać telefon to warto odpiąć konto przed resetowaniem.

Na ten moment nie mam innych wskazówek. Jak coś sobie przypomnę to dopiszę w nowym komentarzu.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
DamianK Moderator
Moderator

Pierwszy post został zaktualizowany

@nismo @Szewcu72, dziękuję za sugestie!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Superuser I
Superuser I
Nie ma sprawy! Teraz pierwszy post z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości odwiedzających.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Big Cheese

W instrukcji obsługi zazwyczaj jest zapis, aby przed pierwszym użyciem telefonu naładował go do pełna. Czy w takim razie po wykonaniu hard resetu z poziomu recovery powinienm wyłączyć telefon, naładować go do pełna i wtedy włączyć i zacząc go konfigurować ? Ma to jakieś znaczenie ?

Superuser II
Superuser II

Możesz spróbować, być może troszkę pomożesz baterii adaptacyjnej. Ja tego nie robiłem.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser I
Superuser I

@kamil40013, w instrukcji użytkownika znajduje się następujący zapis: "Przed pierwszym użyciem baterii lub jeśli bateria nie była używana przez dłuższy czas naładuj ją". To oznacza, że jeżeli regularnie korzystasz z telefonu to nie musisz podejmować żadnych dodatkowych kroków związanych z baterią. Oczywiście naładowanie jej do pełna na pewno nie zaszkodzi 

Big Cheese

Za co odpowiada funkcja "Lacking storage booting" w Recovery menu ?

Superuser II
Superuser II

Nie używaj 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser I
Superuser I

@Szewcu72, właśnie szukałem odpowiedzi na pytanie @kamil40013, ale nie znalazłem nic konkretnego. Jestem tego samego zdania co Ty. Jeżeli nie zna się danej funkcji to lepiej nie włączać 

Big Cheese

Ciekawe, że nic nie wiadomo na ten temat. W takim razie lepiej tego nie uruchamiam.

Kiedyś miałem palmtopa z Windows Mobile i tam w podobnym menu do dzisiejszego recovery uruchomiłem funkcję, której przeznaczenia nie znałem. Skończyło się uszkodzeniem bootloadera ):

Jak się czegoś dowiem na temat tej funkcji, to dam znać.

Autorzy z największą liczbą like