Wsparcie

Open search

[Poradnik] Soft / Hard Reset, Tryb Bezpieczny i Wipe Cache Partition

Big Cheese

Udało mi się uzyskać trochę informacji na temat tej funkcji:

lacking.JPG

Superuser I
Superuser I

@kamil40013, czyli mieliśmy rację. Lepiej nie uruchamiać funkcji, których nie znamy 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
New Member

Dziękuję za pomoc ! naprawdę działa .Pozdrawiam  Lech

Explorer

„Za co odpowiada funkcja "Lacking storage booting" w Recovery menu ?„

@kamil40013 

Widzę że sami znafcy na tej infolini 😂🤦🏼‍♂️. Zgodzę się z @Szewcu72 gdy nie ma/masz takiej potrzeby to nie ruszaj. Funkcja ta odpowiada za zwolnienie miejsca w pamięci masowej gdy go zapełnisz po „korek”. Inaczej mówiąc „Full Storage Bootloop”, po ponownym uruchomieniu/restarcie telefonu telefon wpada w bootloop i nie może się uruchomić gdyż ma pełną pamięć masową zapełnioną po same brzegi, wtedy w Recovery Menu trzeba użyć tejże opcji „Lacking storage booting”. Ta opcja robi miejsce w pamięci masowej gdyż telefon po restarcie potrzebuje trochę miejsca by mógł się uruchomić i tu należy pamiętać żeby nie wolno zapełniać pamięci masowej do pełna!

Big Cheese

@Majqel76  napisał(a):

Ta opcja robi miejsce w pamięci masowej gdyż telefon po restarcie potrzebuje trochę miejsca by mógł się uruchomić i tu należy pamiętać żeby nie wolno zapełniać pamięci masowej do pełna!

Na jakiej zasadzie "robi" miejsce ? Przez usuwanie cześci plików ?

Superuser I
Superuser I

W uzupełnieniu pierwszej wiadomości dołączam instrukcję wideo dotyczącą czyszczenia pamięci podręcznej czyli wykonania opcji wipe cache partition.

Wyłączamy telefon i uruchamiamy tryb Android Recovery zgodnie ze wskazówkami z pierwszej wiadomości. Następnie z menu wybieramy opcję Wipe cache partition i potwierdzamy nasz wybór. Po krótkiej chwili możemy zresetować telefon wybierając opcję Reboot system now. Szczegóły znajdują się na poniższym filmie.

Opcja Wipe cache partition nie usuwa żadnych danych z telefonu. Wszsytkie dane użytkownika oraz ustawienia telefonu pozostaną bez zmian.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

Witam.

Mam pytanie, czy reset danych (hard reset) z pozycji recovery na pewno skasuje moje zapisane zdjęcia z pamięci wewnętrznej w Note8 ? 

Superuser I
Superuser I

@Magi-3, tak. Hard reset usuwa wszystkie dane oraz ustawienia użytkownika z telefonu.

First Poster

Czy w jakiś sposób mogę jeszcze zgrać zdjęcia aby ich nie stracić przez hard reset? 

Wystąpił chyba jakiś błąd w działaniu systemu i nie mogę zalogować się do telefonu.

Od zawsze używałam blokady w Note8 (skaner tęczówek+pin+odcisk), ale że w słońcu skaner źle działał zmieniłam na twarz+(na próbę)wężyk+odcisk.

Chodziły zamiennie wszystkie trzy blokady, aż do pewnego momentu gdy telefon wymusza mi tylko odblokowanie przez wężyk ?

A ten informuje mnie ciągle że zły wzór? 

Dodatkowo jakieś 3mies. temu zniknęła mi z ustawień funkcja Smart Lock? 

Hotshot

@Magi-3  Jest opcja że była robiona kopia zapasowa zdjęć na Samsung Cloud lub w innej usłudze jak np. zdjęcia google.

Autorzy z największą liczbą like