Wsparcie

Open search

Plus zablokowal mi imei co zrobic?

Highlighted
ROZWIĄZANE
First Poster

Plus zablokowal mi imei w telefonie ktorego uzywam juz 2lata.a wl.rachunku przestal placic raty.

Co dalej z tym zrobic. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser I
Superuser I

@Kapi55, operator Plus jest właścicielem telefonu do momentu spłacenia rat przez osobę, która go kupiła. To oznacza, że osoba nie miała prawa sprzedać telefonu. Niestety nie ma żadnej możliwości na odblokowanie telefonu. Pozostaje kontakt z osobą, od której kupiłeś telefon. Na Twoim miejscu zażądałbym zwrotu pieniędzy, ale podejrzewam, że nie będzie to proste.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
5 ODPOW. 5
Superuser I
Superuser I

@Kapi55, operator Plus jest właścicielem telefonu do momentu spłacenia rat przez osobę, która go kupiła. To oznacza, że osoba nie miała prawa sprzedać telefonu. Niestety nie ma żadnej możliwości na odblokowanie telefonu. Pozostaje kontakt z osobą, od której kupiłeś telefon. Na Twoim miejscu zażądałbym zwrotu pieniędzy, ale podejrzewam, że nie będzie to proste.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Big Cheese

@Kapi55, Jaki, to dokładnie telefon ? Kiedyś gdzieś czytałem, że w przypadku telefonów Dual SIM blokowany jest tylko IMEI z pierwszego slotu na kartę, a drugi dalej powinien działać. Niestety nie wiem, czy to do końca prawda.

@nismo, Czy obecny właściciel telefonu może spłacić zaległe raty u operatora, czy może tego dokonać tylko osoba, na którą jest umowa ?

Superuser I
Superuser I

@kamil40013, obawiam się, że nie jest to możliwe. Osoba, która sprzedała telefon zrobiła to bez zgody operatora. Innymi słowy ktoś sprzedał telefon, który nie należał do niego. Osoba, która odkupiła taki telefon została oszukana i podejrzewam, że wedle prawa może dociekać swoich praw.

First Poster

Samsung s7 .nie mam kompletnie zadego kontaktu z poprzednim wl. Na ktorego jest umowa z rachunkiem

Superuser I
Superuser I

@Kapi55, spróbuj skontaktować się z operatorem w tej sprawie. Opisz całą sytuację. Koniecznie daj znać jaka będzie odpowiedź operatora.

Autorzy z największą liczbą like