Wsparcie

Open search

[PORADNIK] Jak odzyskać utracone zdjęcia?

Highlighted
Explorer

Cześć!

 

Sezon wakacyjny w pełni, więc nasze telefony zapełniają się zdjęciami. Często fotografie są jedynymi pamiątkami, jakie ze sobą przywozimy. Co w sytuacji, kiedy z jakiegoś powodu utracimy ich część bądź wszystkie? Jakie są sposoby (i czy w ogóle są), aby przywrócić usunięte z telefonu zdjęcia?

 

Dlaczego tracimy zdjęcia?

 

Tutaj przyczyn może być wiele, jak choćby przywrócenie ustawień fabrycznych. Zdjęcia mogliśmy usunąć sami przypadkowo, mógł to zrobić użytkownik drugiego telefonu z zsynchronizowanym kontem (post o podobnym temacie – https://eu.community.samsung.com/t5/Telefony-i-smartfony/Znikn%C4%99%C5%82y-niekt%C3%B3re-kontakty-N...) lub też wystąpił błąd związany z aktualizacją. Niezależnie od powodu, zależy nam na jednym – odzyskaniu zdjęć.

 

Najprostszy sposób – sprawdź Kosz

 

Działanie niby oczywiste, ale nie zawsze przychodzi do głowy, zwłaszcza gdy wpadniemy w panikę (albo gdy się okazuje, że Kosz nie tak łatwo znaleźć). Ścieżka do Kosza (jakkolwiek to brzmi) jest następująca: Galeria > 3 kropki > Kosz > wybieramy zdjęcia, które chcemy przywrócić i naciskamy zaokrągloną strzałkę.

 

zdjeciaforum1.jpg

* Jeśli z poziomu Galerii wybraliście już jakieś zdjęcie, to po naciśnięciu 3 kropek nie będzie opcji „Kosz”. Należy najpierw wrócić do głównego folderu ze zdjęciami, np. Obrazy.

 

Kopia zdjęć na Samsung Cloud

 

Kiedy najłatwiejsze za nami, skupmy się na sytuacji, gdy nasze zdjęcia (na nieszczęście) nie wylądowały w Koszu. Gdzie ich szukać?

 

Sprawdźmy nasz dysk Samsung Cloud. Jeżeli na telefonie dodaliśmy konto Samsung i włączyliśmy automatyczną synchronizację bądź pamiętaliśmy, aby regularnie wykonywać kopię zapasową, mamy szansę na odzyskanie zdjęć. Najważniejsze, by nasza synchronizacja datowana była na chwilę sprzed utraty zdjęć. Możemy to sprawdzić następująco: Ustawienia > Konta i kopia zapasowa > Samsung Cloud > Galeria.

 

Screenshot_20190719-173628_Settings.jpg

 

Jeśli w ostatnio dodanych widzimy zdjęcia, wybieramy te, które chcemy przywrócić, a następnie opcję „Pobierz”.

 

Zdjęcia na karcie pamięci

 

Ostatnią sytuacją, którą dzisiaj omówię, jest zapis zdjęć na karcie pamięci. Wyobraźmy sobie, że przenieśliśmy zdjęcia na kartę SD, a została ona uszkodzona. Nie trzeba rozpaczać. Istnieją firmy, które odpłatnie zajmują się odzyskiwaniem danych z takich uszkodzonych nośników.

 

Zdarzyło Wam się kiedyś utracić cenne zdjęcia? Jeśli tak, jak udało Wam się je odzyskać? A może macie jakieś doświadczenia w temacie uszkodzonej karty SD? Zachęcam do podzielenia się przemyśleniami

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

 

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like