Wsparcie

Open search

Note 8 problem z odblokowaniem za pomocą symbolu lub PIN

First Poster

Od dwóch dni nie działa mój symbol na ekranie odblokowywania. Nie ma opcji żeby ktoś mógł wziąć mój telefon i go zmienić. Telefon przez ostatnie dwa dni mogłem jedynie odblokować za pomocą odcisku palca lub podczas rozpoznawania twarzy. Dodatkowo, chciałem sprawdzić co z pinem. Bałem się ponownie uruchamiać telefon, dlatego spróbowałem wejść do aplikacji "Mój sejf", tam się okazało że również mój PIN nie zostaje rozpoznany. Cały problem zaczął się 1 listopada. Dzisiaj, tj. po 3 dniach, telefonu nie mogę odblokować nawet biometrią, gdyż wyskakuje komunikat: "Ze względów bezpieczeństwa narysuj symbol". Co ciekawe, pamiętam jak kiedyś syn narysował kilka razy symbol niepoprawnie, i telefon został zablokowany, było trzeba wpisać PIN. Teraz bez względu na ilość prób, bez przerwy wyskakuje ten sam komunikat że "Narysowano niepoprawny symbol". Nie instalowałem żadnych podejrzanych aplikacji, nie wchodziłem na zagrożone strony. Problem wydaje mi się być systemowy. Nie wiem co się stanie jeżeli uruchomię go ponownie. Może spróbować go uruchomić w trybie awaryjnym? Czy spotkał się ktoś kiedyś z podobnym problemem?

3 ODPOW. 3
Superuser I
Superuser I

@Prajsiko, nieco spóźniona wskazówka, ale spróbuj uruchomić ponownie telefon. Jeżeli się uda to wykonaj wipe cache partition. Jeżeli jednak w dalszym ciągu nie będziesz mógł odblokować telefonu to konieczna będzie wizyta w punkcie serwisowym.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak właśnie zrobiłem. Uruchomienie telefonu pomogło. Wcześniej nie chciałem tego robić, bo bałem się że po włączeniu, zupełnie nic nie bedzie można z nim zrobić. Na całe szczęście pomogło. 

Superuser I
Superuser I

@Prajsiko, super, że udało się rozwiązać problem 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Autorzy z największą liczbą like