Wsparcie

Open search

[Note 8][Aktualizacje][zapytanie]

ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam, 

Od razu po każdej aktualizacji pojawia mi się taki ekan, czy to normalne?
Normalnie jest przecież powiadomienie "instalowanie aplikacji 10 z 300" (przykładowe liczby) które też mi się pokazuje,
dodam że telefon jest z austrii i nie mam najnowszych aplikacji np galeria (nie mam opcji "kontakt z nami") oraz oneIU nadal w wersi 1.0 bo po prostu nie są dostępne (tak twierdzi galaxy store to się nie będę kłócił). Po każdej aktualizacji jakby telefon się robił coraz wolniejszy - przycinki animacji (szczególnie wchodzenie do "ostatnie aplikacje" czy rozwijanie listy wszytkich aplikacji), ogólne drobne przycięcia aplikacji przy uruchamianiu korzystaniu (najbardziej mapy google i google play)
Screenshot_20190911-153902_Application Installer.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Big Cheese

@kn900  napisał(a):

Pojawienie się ekranu "Instalowanie aplikacji" jest normalne po aktualizacji systemu.

@kn900  napisał(a):

Normalnie jest przecież powiadomienie "instalowanie aplikacji 10 z 300" (przykładowe liczby) które też mi się pokazuje,

To drugie powiadomienie, to "Optymalizowanie aplikacji X z XX", a nie instalowanie.

optimizin.PNG

@kn900  napisał(a):

dodam że telefon jest z austrii i nie mam najnowszych aplikacji np galeria (nie mam opcji "kontakt z nami") oraz oneIU nadal w wersi 1.0 bo po prostu nie są dostępne (tak twierdzi galaxy store to się nie będę kłócił).

Jeżeli pochodzi z Austrii, to pewne elementy mogą się róznić względem polskiego oprogramowania. Dla Note 8 obecnie nie ma nowszej wersji nakładki OneUI niż 1.0.

Czy możesz wrzucić tutaj pełny zrzut ekranu z Ustawienia --> Telefon - informacje --> Informacje o oprogramowaniu ?

@kn900  napisał(a):

Po każdej aktualizacji jakby telefon się robił coraz wolniejszy - przycinki animacji (szczególnie wchodzenie do "ostatnie aplikacje" czy rozwijanie listy wszytkich aplikacji), ogólne drobne przycięcia aplikacji przy uruchamianiu korzystaniu (najbardziej mapy google i google play)

Jak długo posiadasz telefon ? Warto jest wykonać hard reset urządzenia po instalacji większych aktualizacji, np. takich jak przejście z Androida 8 na Androida 9 Pie.

5 ODPOW. 5
Legend

@kn900  Na początek wykonaj wipe cache partition  jest opisany tu  Klik jak nie pomoże pozostaje Hard reset 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Big Cheese

@kn900  napisał(a):

Pojawienie się ekranu "Instalowanie aplikacji" jest normalne po aktualizacji systemu.

@kn900  napisał(a):

To drugie powiadomienie, to "Optymalizowanie aplikacji X z XX", a nie instalowanie.

optimizin.PNG

@kn900  napisał(a):

dodam że telefon jest z austrii i nie mam najnowszych aplikacji np galeria (nie mam opcji "kontakt z nami") oraz oneIU nadal w wersi 1.0 bo po prostu nie są dostępne (tak twierdzi galaxy store to się nie będę kłócił).

Jeżeli pochodzi z Austrii, to pewne elementy mogą się róznić względem polskiego oprogramowania. Dla Note 8 obecnie nie ma nowszej wersji nakładki OneUI niż 1.0.

Czy możesz wrzucić tutaj pełny zrzut ekranu z Ustawienia --> Telefon - informacje --> Informacje o oprogramowaniu ?

@kn900  napisał(a):

Po każdej aktualizacji jakby telefon się robił coraz wolniejszy - przycinki animacji (szczególnie wchodzenie do "ostatnie aplikacje" czy rozwijanie listy wszytkich aplikacji), ogólne drobne przycięcia aplikacji przy uruchamianiu korzystaniu (najbardziej mapy google i google play)

Jak długo posiadasz telefon ? Warto jest wykonać hard reset urządzenia po instalacji większych aktualizacji, np. takich jak przejście z Androida 8 na Androida 9 Pie.

Apprentice

1. Myślałem że to jakiś wirus, w innych telefonach ( inne marki) takowego ekranu nie ma

2. Tak mój błąd, to jest optymalizacja aplikacji

3. Hmm no ok hard reset mówisz, ale jak zrobić pełny backup? W sensie że nie tylko zachowam w chmurze jakie aplikacje miałem ale i też dane tych aplikacji jeżeli się nie da to reset odpada,  i jak zrobić backup mojego sejfu? 

Screenshot_20190912-063438_Settings.jpg

Hotshot

@kn900  Aby zrobić kopie zapasową Mojego Sejfu należy wejść w "Mój Sejf" > Ustawienia > Kopia zapasowa i odzyskiwanie:

Co do kopii zapasowych aplikacji  dane ich nie są zapisywane. A jeśli chodzi o kopie zapasową przez Smart Switch, zapiszą się również aplikacje, lecz bez ich danych.

Screenshot_20190912-064949_Gallery.jpg

Superuser II
Superuser II

@kn900 musisz również wiedzieć, że przywracanie kopii po dużych aktualizacjach może skutkować błędami na nowej wersji systemu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Autorzy z największą liczbą like