Wsparcie

Open search

Naprawa telefonu z UE lub bez dowodu zakupu – czy jest możliwa?

Superuser II
Superuser II

Co do ceny, musisz skontaktować się z serwisem. Co do odpowiedzi ze sklepu, nie będę się wypowiadał na temat takich...

Wiem, że na pewno, będą z nimi problemy, aby cokolwiek od nich wyegzekwować.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster

@Szewcu72  to mnie nie pocieszyłeś ;p hehe....a już miesiąc bez tel jestem :(

No nie pozostaje nic innego jak naprawić na własny koszt i próbować odzyskać kasę od sklepu. Jak będę miał dokumentację techniczną z serwisu, to nawet poświęcę czas żeby do sądu iść...

Legend

@Limak2205  Jeśli opinia serwisowa będzie taka sama od Samsunga czy Playarena nic nie zdziałasz. Na przyszłość nie kupuj sprzętów na Allegro.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

@vdsl2  ja wiem, że jak będzie taka sama opinia, to nic nie zdziałam. Ale mam pewność, że nie może być zalany. Dbałem o niego i cały czas nosiłem w kieszeni. Nie miał kontaktu z wodą. 

No, ale już wysłałem prośbę o wysłanie kosztorysu naprawy. Na dniach się wyjaśni 

Legend

@Limak2205  Nie jesteś w stanie udowodnić, kiedy powstało takie zalanie. Nawet żadna ekspertyza rzeczoznawcy. Przykro mi, że będziesz, musiał, za taką naprawę zapłaci z własnej kieszeni. Koszty mogą być większe niż tylko wymiana gniazda USB a też płyty główniej.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

@vdsl2  tak jak twierdziłem tel nie był zalany. Dostałem dzisiaj odpowiedź z serwisu, że uszkodzone było gniazdo USB w urządzeniu 

Legend

@Limak2205  Czy ta naprawa zostanie wykonana w ramach gwarancji, czy odpłatna ? 

First Poster

@vdsl2  odpłatna gdyż paragon z tego sklepu nie jest pierwotnym dokumentem zakupu z rynku przeznaczenia. Serwis wycenił naprawę na 239 zł.

Więc wystosuję odpowiedniego maila do sklepu, który odrzucił mi gwarancję twierdząc, że tel jest zalany, a jak nie będą chcieli załatwić tego polubownie, to idę do rzecznika praw konsumenta i ewentualną sprawa sądowa

Legend

@Tes5s  Zobacz pierwszy post https://eu.community.samsung.com/t5/Telefony-i-smartfony/Naprawa-telefonu-z-UE-lub-bez-dowodu-zakupu... 

A ty zadałeś pytanie dla urządzeń IT

Autorzy z największą liczbą like