Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nabiłem Knox z własnej głupoty. Telefon już po gwarancji. Co dalej?

(Temat utworzony: 08-06-2019 06:29 PM)
2011 Wyświetlenia
Payan
Pioneer
Opcje

Cześć,

Dziś z własnej głupoty nabiłem Knox (z 0x0 na 0x1). Spowodowane było tym, że chciałem zainstalować nieoficjalny rom. Zainstalowałem bez problemu, lecz w trakcie użytkowania systemu  miałem "ale". Więc wróciłem do oficjalnej wersji Androida 8.1.0. Powrót bez problemów udał się. No ale, niestety Samsung members w testach automatycznych informuje  o błędzie z integralnością oprogramowania.
Sklep Play z początku też informował mnie o niecertyfikowanym urządzeniu, jednak "to przeszło".

Więc. Co zrobić mogę w tej sytuacji?
Galaxy J530F, Oficjalny Android 8.1.0 (XEO).

0 Like
18 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
0 Like
Payan
Pioneer
Opcje

Niestety nie. Już sprawdzam. 

Payan
Pioneer
Opcje

"W takim przypadku pojawia się jeszcze dodatkowo status Custom.." nie mam tej informacji na szczęście.
Instalowałem Odin'em rom, nawet kilka razy. To nic nie pomaga. Gdzieś wyczytałem, żeby w "aplikacjach" wyszukać Knox, jednak takiej aplikacji też nie widzę. Wiele  metod sprawdzałem (bez instalacji root - tego chcę uniknąć).
Wiele możliwości sprawdzałem opisanych na "necie", ale nic nie pomaga. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Jeszcze raz uważnie przeczytaj koniec posta jaki dałem Ci link.

0 Like
Payan
Pioneer
Opcje

jane, wiem. Zero pomocy tutaj niestety. "Firma" Pro.
Jesteś bez gawarancji to... nie licz na pomoc. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Payan  Możesz poprosić kolege może coś Ci pomoże. Też o tym wyrażnie napisał.

0 Like
Payan
Pioneer
Opcje

Nie, nie skorzystam z pomocy kolegi. Kolega jak będzie chciał coś dodać, znajdzie mnie. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Ok twój wybór. Myślę żebyś skorzystał z serwisu https://www.samsung.com/pl/support/service-center/ 

0 Like
Payan
Pioneer
Opcje

Serwis niestety, słyszałem o tym. Jestem po gwarancji, odrzucą na dzień dobry. A za to zapłacę (...).

0 Like