Wsparcie

Open search

Kalendarz samsung w Galaxy S8

Explorer

Witam

Kalendarz, przed aktualizacjami, jakiś czas temu był przycisk "synchronizuj" i klaendarz synchronizował się z kontaktami i wszelkie dodane do kontaktu wydarzenia (urodziny, imieniny, rocznica itp) automatycznie wchodziły do kalendarza, teraz nie mogę znaleźć tej opcji, jak zsynchronizować kontakty z kalendarzem?

16 ODPOW. 16
Legend

@Numernabis  U mnie jest, tak na Android Pie tak samo było na Oreo .

Screenshot_20190907-233638_Settings.jpgScreenshot_20190907-233654_Settings.jpgScreenshot_20190907-233700_Settings.jpg

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@Numernabis, przycisk do synchronizacji znajdował się w aplikacji czy w ustawieniach telefonu? Sprawdzałeś ustawienia kont pod kątem synchronizacji wybranych elementów?

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Big Cheese

@Numernabis, Przycisk do synchronizacji znajduje się w aplikacji Kalendarz. W lewym górnym rogu klikasz przycisk 3 poziomych kresek, który rozwinie boczne menu. Na samym jego dole w lewym dolnym rogu znajdziesz przycisk "Synchronizuj teraz". 

20190908_102114.jpg

Explorer
Sorki, nie napisałem, że jestem niewidomy więc screeny niewiele mi mówią
OK, ogarnąłem, to znaczy nadal nie ma przycisku synchronizacji, ale wygląda na to, że to się używa tylko raz i się synchronizuje już na bieżąco, a ja ustawiłem złą datę, tzn. rok dałem 2021 dlatego nie dodał do kalendarza , nie w tym roku hehe.

Inna kwestia, nie chcę zakładać nowego wątku, jak wymusić, aby kalendarz informował mnie o wydarzeniach całodziennych dźwiękiem, w tej chwili nie informuje mnie wcale, mam w kontaktach urodziny oraz imieniny, zsynchronizowało się to z kalendarzem i są te wydarzenia w odpowiednich datach, ale traktowane jako wydarzenia całodzienne, w ustawieniach dźwięk alarmu dla ogólnych i innych jest, ale dla całodziennych nie ma i kalendarz milczy, nawet cichych powiadomień nie ma, nic się nie dzieje kiedy takie wydarzenie całodzienne nadchodzi.
To zupełnie bez sensu, bo po co ta synchronizacja skoro przypomnienie o tych wydarzeniach nie działa?
No chyba, że jakoś to się ustawia, jeśłitak to proszę o instrukcję, tylko jeśli można pisaną, bez screenów.
Legend

@Numernabis Mówisz i masz, instrukcję obsługi gdzie znajdziesz, o co pytasz.

Instrukcja obsługi (Pie) Klik Instrukcja obsługi (Oreo)  Klik 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer
Dzięki za 234 strony instrukcji, nie wiem czy doczytałeś, ale jestem niewidomy, odnalezienie właściwego w tak obszernej instrukcji jest doś żmudnym zajęciem, może chociaż byś nakierował na której stronie mam to opisane, przejrzałem spis treści i nic nie znalazłem odnośnie kalendarza
Explorer
No dobra, udało mi się znaleźć i nadal to nie rozwiązuje mojego problemu z wydarzeniami całodziennymi, oto co jest na temat kalendarza w podrzuconej instrukcji:

Kalendarz
Wstęp
Ta aplikacja umożliwia zarządzanie harmonogramem przez wprowadzanie nadchodzących zdarzeń lub zadań w terminarzu.
Tworzenie zdarzeń
1 Uruchom aplikację Kalendarz i dotknij
lub dotknij dwukrotnie daty. Jeśli dla daty zapisano już zdarzenia lub zadania, dotknij daty i dotknij
2 Wprowadź szczegóły zdarzenia.
.
Wprowadzanie tytułu.
Ustawianie alarmu. Wprowadzanie lokalizacji wydarzenia. Dodawanie notatki.
Dodawanie dalszych szczegółów.
Wyznaczanie daty rozpoczecia i zakonczenia zdarzenia.
Zmiana koloru zdarzenia.
Wybór kalendarza, który bedzie uzywany lub z którym zostanie przeprowadzona synchronizacja.
Dołaczanie mapy przedstawiajacej miejsce zdarzenia.
3 Dotknij ZAPISZ, aby zapisać zdarzenie.
Tworzenie zadań
1 Uruchom aplikację Kalendarz i dotknij WYŚWIETL →Zadania.
2 Dotknij
i wpisz szczegóły zadania.
3 Dotknij ZAPISZ, aby zapisać zadanie.
Synchronizowanie zdarzeń i zadań z kontami
1 Uruchom aplikację Ustawienia, dotknij Chmura i konta →Konta, a następnie wybierz konto do synchronizacji.
2 Dotknij Synchronizuj konto i dotknij przełącznika Synchronizuj Kalendarz, aby włączyć tę funkcję.
W przypadku konta Samsung dotknij

Ustawienia synchronizacji, a następnie dotknij przełącznika Kalendarz, aby włączyć funkcję.
Aby dodać konta do synchronizacji, uruchom aplikację Kalendarz i dotknij

Zarządzaj kalendarzami →Dodaj konto. Następnie wybierz konto, z którym chcesz synchronizować dane, i zaloguj się na nim. Gdy konto jest dodane, zostanie wyświetlone na liście.

Tyle to ja wiem, nie zmienia to faktu, że nadal wydarzenia całodzienne nie mają inicjują alarmu/powiadomień
Legend

Proszę, bardzo wchodzisz w ustawienia telefonu ->aplikacje->kalendarz->powiadomienia lub poniżej Zezwolenia -> na gorze masz 3 kropek ->Wszystkie uprawnienia. 

Explorer
OK, dziękuję.
Już tak zrobiłem i zobaczę jak to będzie wyglądało, dowiem się jutro bo te wydarzenia mam ustawione na 9:00, nie chcę teraz grzebać i przestawiać.
Zastanawia mnie tylko, dlaczego inne wydarzenia takie jak spotkanie mają dźwięk kiedy przychodzi odpowiednia pora, w tym przypadku kalendarz nie potrzebuje wszystkich upprawnień?
Autorzy z największą liczbą like