Wsparcie

Open search

Kabel USB-micro usb Problemy z ładowaniem

ROZWIĄZANE
Explorer

Witam,posiadam nie małą zagwozdke z kablami do ładowania telefonu samsunga s7.Obecny kabel(nie wiem jaki model) co posiadam jest naderwany przez psa ładuje szybko na poziomie 1679mA tylko ze przerywa.I zakupiłem nowy kabel(orginalny z modelem ecb-du4ewe) i tu zaczynają sie schody ponieważ kabel ładuje po 500-900mA przy czym ładowanie telefonu to wieczność prawie 18h do 100%. Pomyślalem ze to wina ładowarki i kabelka wiec poleciałem do sklepu stacjonarnego kupilem orginalna ładowarke wraz z kablem Też(ecb-du4ewe) i dalej to samo od 500-949mA.

I teraz zastanawiam sie jak zdiagnozowac model mojego kabla pogryzionego by zakupic taki sam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser I
Superuser I

@BGT  napisał(a):

sprawdzałem przy stanie bateri 21%, ten kabel EP-DG925UWE dostepny jest tylko w długości 1.2m? czy bywały dłuższe?

Musiałbyś dopytać o to w serwisie. Ja osobiście nie słyszałem o kablach Samsunga dłuższych niż 1.5m.

ECB-DU4EWE ma 1.5m

EP-DG925UWE ma 1.2m (w pudełku z S7 Edge)

ECB-DU4AWE ma 1m (w pudełku z A5 2016)

ECB-DU68WE ma 0.8m (w pudełku z J5 2016)

Oczywiście tych modeli jest znacznie więcej. To są tylko niektóre z nich. Daj znać jak dalej potoczy się sprawa.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20
Superuser I
Superuser I

@BGT  napisał(a):

I zakupiłem nowy kabel(orginalny z modelem ecb-du4ewe)

Gdzie dokładnie kupiłeś ten kabel ? Jeżeli kupowałeś go, np. na Allegro, to istnieje duża szansa, że otrzymałeś nieoryginalny produkt.

@BGT  napisał(a):

I teraz zastanawiam sie jak zdiagnozowac model mojego kabla pogryzionego by zakupic taki sam.

EP-DG925UWE

Taki dokładnie kabel znajduje się w pudełku z S7 Edge.

20190310_171239.jpg

Znalazłem także u siebie kabel ECB-DU4EWE i nie sprawia on problemów z szybkim ładowaniem:

1.jpg2.jpg

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer

jak byś mógl podeslij screena z obu kabli z appki ampere meter pro.

Explorer

1 kabel kupiony w media markt drugi wraz z ładowarką w telefonicznym.

Superuser I
Superuser I

@BGT  napisał(a):

jak byś mógl podeslij screena z obu kabli z appki ampere meter pro.

Screenshot_20190310-210103_Ampere Meter Pro.jpgKabel oryginalny z pudełka S7 EdgeScreenshot_20190310-210113_Ampere Meter Pro.jpgKabel oryginalny z pudełka S7 Edge20190310_210721.jpgKabel oryginalny z pudełka S7 Edge

Screenshot_20190310-210255_Ampere Meter Pro.jpgKabel ECB-DU4EWEScreenshot_20190310-210240_Ampere Meter Pro.jpgKabel ECB-DU4EWE20190310_210518.jpgKabel ECB-DU4EWE

Oba kable ładują telefon bez problemu.

@BGT, Czy na Twoich kablach telefon w ogóle przechodzi w tryb szybkiego ładowania ?

Explorer

Własnie przechodzi co jest dziwne na starym wszystko bezproblemowo na tych nowych też sie przełącza...

Explorer

U ciebie ten kabel osiąga ok 1000mA a u mnie max 500-600.

Explorer

Moja pierwsza ladowarka ma jakiś unikatowy model seryjny jak po nim sprawdzic jaki kabel byl dołączany? Czy w ogóle cos takiego istnieje?

Superuser I
Superuser I

@BGT  napisał(a):

U ciebie ten kabel osiąga ok 1000mA a u mnie max 500-600.

Wcześniej napisałeś, że osiąga 500-900 mAh. Pamiętaj, że im więcej procent naładowania baterii tym prąd ładowania jest niższy. Rozładuj telefon do ok. 15-20% i wtedy sprawdź jakim prądem ładują oba kable.

@BGT  napisał(a):

Moja pierwsza ladowarka ma jakiś unikatowy model seryjny jak po nim sprawdzic jaki kabel byl dołączany? Czy w ogóle cos takiego istnieje?

W drugiej wiadomości podałem ci model kabla jaki był fabrycznie dołączany do S7 Edge. Choć ten kabel, który kupiłeś powinien działać bez problemu.

Jeżeli problem w dalszym ciągu będzie występował, to udaj się do najbliższego punktu serwisowego i poproś o sprawdzenie kabli. Ewentualnie udaj się do sklepów w których zakupiłeś akcesoria i złóż reklamację.

Explorer

sprawdzałem przy stanie bateri 21%, ten kabel EP-DG925UWE dostepny jest tylko w długości 1.2m? czy bywały dłuższe?

Autorzy z największą liczbą like