Wsparcie

Open search

Jakość zdjęć Galaxy A7

First Poster

Od niedawana jestem posiadaczem A7 i jestem załamany jakością zdjęć.  3 obiektywy z tyłu a jakośc jak w podrzędnym smartfonie.

Co ciekawe przed zrobieniem zdjęcia obraz a podglądzie jest jak brzytwa. Dlatego też zastanawiam się czy to kwestia jakiś ustawień.

to zdjecie z iphone SE

se.JPG

to zdjecie z A7

a7.JPG

A7 strasznie rozmywa krawędzie. 

Prosze spojrzeć na włosy, na linie kontaktu przyczepionego do białej deski itp

zdjecia są zrobione z tej samej odległosci w tym samym czasie przy tych samych warunkach. oba na trybie auto na najwyższej rozdzielczości

czy to kwestia ustawień czy tak po prostu wyglądają zdjęcia z A7?

10 ODPOW. 10
Legend

@blochosCzy sprawdzałeś czy nie ma aktualizacji androida ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Cześć.

Tak na urządzeniu zainstalowane jak najnowsze oprogramowanie

Legend

Jak już chcesz porównywać jakość zdjęcia to robimy na takich samych urządzeniach.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Super rada.🙂

Porównuje urządzenia jakie mam.

Próbuje się dowiedzieć czy taki po prostu jest. Może ktoś też uważa, że zdjęcia są zaszumione. Może ktoś wie czy to przez ustawienia. 

3 obiektywy? Wydawać by się mogło, że nie powinno być co do jakości zdjęć żadnych uwag a jednak.

Legend

To pobaw się ustawianiami aparatu. Jesli ja potrzebuje mieć dobrej jakość zdjęcia to wyciągam lustrznkę.

https://youtu.be/1Hb_ijtyyic

Superuser II
Superuser II

@blochos kwestia jest tego typu, że to z Samsunga masz naturalne, ostrzony jest pierwszy plan zgodnie z zasadami fotografii, w przypadku iPhone masz wyostrzoną dodatkowo głębię, co nie jest normalnym efektem. Jeżeli na Samsungu chcesz uzyskać taki sam efekt skorzystaj z opcji Live Focus w aparacie i wtedy będziesz mógł wyostrzyć lub rozmyć tło jeszcze bardziej, według swoich potrzeb i upodobań. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Jeśli zatem chcę, aby postać była ostra, nie rozmyta i bez szumów to używać live Focus wskazując przy okazji miejsce gdzie ma być ostro? 

Sprawdzę. Dziękuję

Superuser II
Superuser II

@blochos "Przećwicz" aparat, bo ma dużo ciekawych funkcji i opcji, z których wiele osób wcale nie korzysta, a warto. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Hotshot

No cóż nie ma co liczyć że zdjęcia bedą takiej jakości  jak we flagowcach z najwyższej półki, chodźby telefon miał 5 obiektywów.

Autorzy z największą liczbą like