Wsparcie

Open search

Jak włączyć obracanie ekranu głównego na Galaxy A5 2017 tak jak na tabletach samsung?

First Poster

Jak to zrobic

10 ODPOW. 10
Superuser I
Superuser I

@WALEK, piszę na podstawie Galaxy Note9 z Android Pie, ale podejrzewam, że u Ciebie będzie tak samo. Przytrzymaj palec na ekranie głównym i wybierz Ustawienia ekranu głównego. Następnie odznacz opcję Tylko orientacja pionowa. Nie jestem jednak pewny czy funkcja obrotu ekranu głównego jest dostępna dla wszystkich modeli czy tylko wybranych. Na pewno jest dostępna dla S8, S8+, Note8, S9, S9+ oraz Note9.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Legend

@WALEKWszystko masz w instrukcji obsługi 

Przechwytywanie.PNG

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Mam włączoną orientacje automatyczna. 

Poza stroną  główna wszystko sie obraca!

Tablet obraca wszystko, a telefon nie.

W instrukcji nic nie znalazlem na ten temat. 

Superuser I
Superuser I

@WALEK, jeżeli moja wskazówka nie pomogła to może oznaczać, że Twój telefon nie obsługuje funkcji obrotu ekranu głównego.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

Mam włączoną orientacje automatyczna. 

Poza stroną  główna wszystko sie obraca!

Tablet obraca wszystko, a telefon nie.

W instrukcji nic nie znalazlem na ten temat. Chodzi o obrot tego co na zdjeciu

Screenshot_20190121-145304_Samsung Experience Home.jpg

Superuser I
Superuser I

@WALEK, dopóki nie przeczytasz mojej poprzedniej wskazówki to będziemy tak sobie pisać do jutra. Nie chodzi o automatyczną orientację (chociaż też musi być włączona) a o wyłączenie orientacji pionowej w ustawieniach ekranu głównego. Zgodnie z tym co napisałem wcześniej nie jestem pewny czy taka funkcja jest dostępna w Twoim telefonie.

Legend

@WALEKW żadnym telefonie nie obraca się  główny ekran jak w tablecie. To są dwa różne urządzenia.

Screenshot_20190121-150525_Samsung Experience Home.jpg 

Ale działa na Np na kalendarzu kontakty czy ustawienia.

Screenshot_20190121-152757_Calendar.jpg

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@vdsl2, tak jak napisałem wcześniej jest to możliwe w wybranych modelach Galaxy.

Screenshot_20190121-152444_Samsung Experience Home.jpg

Big Cheese

@WALEKW tym telefonie (A5 2017) ekran startowy oraz ekran aplikacji nie są obrotowe. Żeby je obracać musiałbyś użyć innego launchera ze Sklepu Play.

Autorzy z największą liczbą like