Wsparcie

Open search

J7 2017 takk.. aktualizacja ale..

First Poster

Witam użytkowników Samsunga..

Genealnie ktoś kto tu wejdzie w tej post napisze "Aktualizacji nie zdradzamy itd" też bym chciał zapytać lecz problem leży gdzie indziej a mianowicie wasze kwartalne aktualizacje ponieważ jeśli j7 ma KWARTALNE WSPIERANIE aktualizacji a 4 kwartał ostatni w tym roku aktualizacja powinna sie znaleśc pomiedzy październikiem a GRUDNIEM a więc oreo powinno lub musi wyjść do grudnia z tego co było wiadomo miało wyjść w styczniu co przekroczyło by kwartalne wsparcie.

Może samsung wie wkońcu kiedy wyda oreo do j7'ki ? Bo wasza polityka aktualizowania to naprawde dno.. traktujecie telefony mid-rage jak jakies zabawki ... hmm może zaktualizujemy a może poczekamy.

Dlaczego w mid-rage smartfo ie tym j7 jest 16gb pamieci / nawet ten smartfon sie zacina co jakiś czas i żadne hard resety nie pomoga bo to wina waszego exonosa 7870 nawet pakujecie ten sam wariant podajże do A6 jeśli sie nie myle 

Z tego co słyszałem wasze wydawanie łatek daje spadek wydajności.

Z czego wynika hm ? Jesteście ogromna firmą a dajecie takie coś.

48 ODPOW. 48
Legend

@XtrackerJak się domyślam masz telefon od jakiegoś operatora czy tak ? Dla wersji "XEO" został wydany Oreo już dawno a poza tym sam operator też decyduje o wydaniu aktulizacji nie sam Samsung. Poczytaj tutaj

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

DamianK Moderator
Moderator

@Xtracker

Przyznam szczerze,  że nigdy nie widziałem informacji o przygotowywaniu aktualizacji na ten konkretny telefon co kwartał. Mógłbyś przytoczyć jej źródło?

Co do pamięci wewnętrznej i procesorów - tak naprawdę nie wiadomo, jakie są przyczyny takich a nie innych decyzji biznesowych w kwestii specyfikacji dotyczących różnych telefonów - te zapadają w Korei i nam, użytkownikom, nie jest dane wiedzieć o takich rzeczach.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

First Poster

Aktualizacja wygląda tak stronka SamMobile THRD party wiem że nie jest officjalna ale ona daje jakies leaki które są w większości prawdziwe.

Przechodząc do rzeczy.. nie wiem była stronka która mówiła co ile jest WSPIERANY smartfone poprawkami 

do Samsung S7 jest z tego co wiem miesięcznie lecz j7 i niżej jest co kwartalnie przecież gdybym był wspierany miesięcznie to bym klikał aktualizuj system lecz tego nie mam od 2 miesięcy.

Jesli chodzi o te pamięć mój błąd jest wariant 32gb ale to jest wersja pro / procesor tak szczerze powinen być mocniejszy niż reszta podzespołów według mnie bo j7 jest solidnie wykonana i gdyby był chociaz o kilka modeli wyższy procek było by super. Niestety tak nie jest .

First Poster

J7 2017 JEST OPV czyli orange.No własnie.. XEO już był wydany bo patrzyłem na stronce SamMobile.

Jeśli chodzi o decydowanie operatora kiedy wyda aktualizacja tutaj jest link do forum Orange odnośnie Aktualizacji:

https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Telefony_i_tablety/page/1/thread-id/15...

1. Google wydaje nową wersję systemu Android („Podstawowy Android”) i mogą już z niej korzystać właściciele urządzeń sprzedawanych przez Google.
2. Producent (np. Samsung, Sony, HTC, etc.) dostosowuje system do własnych urządzeń i uzupełnia podstawowego Androida o własne dodatki – tak powstaje „Android producenta”.
3. „Android producenta” trafia do Google do akceptacji. Jeśli wszystko jest w porządku – trafia do osób, które używają telefonów kupionych od producenta, np. w sklepach z elektroniką.
4. Producent przygotowuje aktualizacje dla operatorów – powstaje „Android operatora” i jest przekazywany do testów.
5. Dopiero na tym etapie wkraczamy my i szczegółowo sprawdzamy system pod kątem błędów, które mogą sprawiać, że korzystanie z telefonu staje się irytujące, a nawet ryzykowne – w przypadku luk bezpieczeństwa. 
6. Jeśli nie znajdziemy błędów to „Android operatora” trafia do Google do akceptacji. Dopiero wtedy system trafia do osób, którekupiły telefon np. w salonie Orange.

DamianK Moderator
Moderator

@Xtracker

Dobrze jest to opisane. W sporym uproszczeniu, ale mniej więcej tak to wygląda. Jeżeli telefon masz brandowany siecią Orange, niestety należy poczekać. Ewentualnie możesz skontaktować się z autoryzowanym serwisem i podpytać, czy są w stanie zrobić debranding.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED