Wsparcie

Open search

Informacje o telefonie po numerze imei

Legend

@magdaskarTo nie serwis decyduje przyjęcie sprzętu do naprawy a Samsung bez wymaganych dokumentów. Masz pytania zadzwoń na infolinie tel 607 93 33 lub przez email

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Bez sensu jest kontaktowanie się z producentem skoro i tak to robi serwis jeżeli ma jakieś wątpliwości. 

Zamawiasz darmowego kuriera i wysyłasz sprzęt. Serwis potem się kontaktuje z Tobą gdyby np było brak dowodu zakupu lub gdyby cokolwiek się nie zgadzało. Jeżeli dobrze opiszesz że tel wygrałeś np u siebie w firmie to wtedy nakieruja Cię co masz zrobić. Czasami po prostu sprawdzają w systemie czy tel jest na gwarancji albo właśnie sami kontaktują się się z producentem. 

Apprentice

Jedynie gdy w serwisie sprawdza tel i uznają że gwarancja minęła wtedy ewentualnie będziesz potrzebował dodowu zakupu o ile też od daty zakupu nie minęło 2 lata. 

Superuser II
Superuser II

@magdaskar a jak serwis sprawdzi, ze minął okres gwarancyjny bez dokumentu potwierdzającego datę nabycia urządzenia. Wszak gwarancja liczona jest od daty zakupu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Legend

@magdaskarSzybkie pytanie czy juz tak oddawałeś telefon do naprawy w ten sposób ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

RadekK Moderator
Moderator

@magdaskar,

Masz rację, że po numerze seryjnym serwis może odczytać, kiedy urządzenie zostało wyprodukowane. Po takiej weryfikacji serwis może podjąć decyzję o jednorazowej naprawie. Nie jest to jednak naprawa w ramach gwarancji, ponieważ tak jak wspomniałem we wcześniejszym poście nie obowiązują zapisy karty gwarancyjnej, czyli między innymi:
1. Naprawa może trwać dłużej niż 14 dni.

2. Użytkownikowi nie przysługuje prawo do wymiany produktu.

3. Serwis może odmówić naprawy np. z uwagi na brak części. 

Dodatkowo, jeśli klient stwierdzi, że wygrał urządzenie, serwis powinien poprosić o dokument przekazania nagrody (o którym również wspomniałem w poprzednim poście). Gdy klient takiego dokumentu nie przedstawi, serwis wraca do pierwszego wariantu, czyli jednorazowej naprawy bez dokumentu zakupu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like