Wsparcie

Open search

Informacje o telefonie po numerze imei

Legend

@magdaskarTo nie serwis decyduje przyjęcie sprzętu do naprawy a Samsung bez wymaganych dokumentów. Masz pytania zadzwoń na infolinie tel 607 93 33 lub przez email

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Bez sensu jest kontaktowanie się z producentem skoro i tak to robi serwis jeżeli ma jakieś wątpliwości. 

Zamawiasz darmowego kuriera i wysyłasz sprzęt. Serwis potem się kontaktuje z Tobą gdyby np było brak dowodu zakupu lub gdyby cokolwiek się nie zgadzało. Jeżeli dobrze opiszesz że tel wygrałeś np u siebie w firmie to wtedy nakieruja Cię co masz zrobić. Czasami po prostu sprawdzają w systemie czy tel jest na gwarancji albo właśnie sami kontaktują się się z producentem. 

Apprentice

Jedynie gdy w serwisie sprawdza tel i uznają że gwarancja minęła wtedy ewentualnie będziesz potrzebował dodowu zakupu o ile też od daty zakupu nie minęło 2 lata. 

Superuser II
Superuser II

@magdaskar a jak serwis sprawdzi, ze minął okres gwarancyjny bez dokumentu potwierdzającego datę nabycia urządzenia. Wszak gwarancja liczona jest od daty zakupu.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Legend

@magdaskarSzybkie pytanie czy juz tak oddawałeś telefon do naprawy w ten sposób ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Hotshot

@magdaskar,

Masz rację, że po numerze seryjnym serwis może odczytać, kiedy urządzenie zostało wyprodukowane. Po takiej weryfikacji serwis może podjąć decyzję o jednorazowej naprawie. Nie jest to jednak naprawa w ramach gwarancji, ponieważ tak jak wspomniałem we wcześniejszym poście nie obowiązują zapisy karty gwarancyjnej, czyli między innymi:
1. Naprawa może trwać dłużej niż 14 dni.

2. Użytkownikowi nie przysługuje prawo do wymiany produktu.

3. Serwis może odmówić naprawy np. z uwagi na brak części. 

Dodatkowo, jeśli klient stwierdzi, że wygrał urządzenie, serwis powinien poprosić o dokument przekazania nagrody (o którym również wspomniałem w poprzednim poście). Gdy klient takiego dokumentu nie przedstawi, serwis wraca do pierwszego wariantu, czyli jednorazowej naprawy bez dokumentu zakupu.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED