Wsparcie

Open search

Informacje o telefonie po numerze imei

Highlighted
ROZWIĄZANE
New Member

Cześć. Pytanie jak mogę dowiedzieć się po numerze imei czy telefon jest na gwarancji. Problem polega na tym, że musze mieć informacje w niedzielę gdy telefoniczny serwis Samsunga jest nieczynny.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
DamianK Moderator
Moderator

@konradf

Kontakt z infolinią Samsung nic by tu nie zmienił - po numerze IMEI nie sprawdzisz, czy urządzenie jest na gwarancji. Okres gwarancyjny liczony jest od daty zakupu i są to 24 miesiące gwarancji producenta.

Biorąc pod uwagę fakt, że S7 jest dostępny na rynku od 11.03.2016, jest spora szansa na to, że gwarancja jeszcze obowiązuje.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
15 ODPOW. 15
DamianK Moderator
Moderator

@konradf

Kontakt z infolinią Samsung nic by tu nie zmienił - po numerze IMEI nie sprawdzisz, czy urządzenie jest na gwarancji. Okres gwarancyjny liczony jest od daty zakupu i są to 24 miesiące gwarancji producenta.

Biorąc pod uwagę fakt, że S7 jest dostępny na rynku od 11.03.2016, jest spora szansa na to, że gwarancja jeszcze obowiązuje.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Explorer
Co w sytuacji kiedy otrzymalo sie telefon w formie bonusu w firmie za donre wyniki i nie posiadam dowodu zakupu ani kopii protokołu przekazania, w firmie nie pracuje od roku ... A po ostatniej aktualizacji wywaliło mi martwe piksele 1px x 100% height po prawej stronie ekranu. Bug nie wpływa na pracę urządzenia ale irytuje .... zauważyłem też za na 8.0 Aparat w trybie profesjonalnym uruchamia się jako czarny ekran i wyłącz A się... tak samo w przypadku próby wejścia w ustawienia aparatu.
Just Majkel
Superuser II
Superuser II
Co do apartu to spróbuj wykonać czyszczenie pamieci danych apartu, wipe cache partition z poziomu recovery lub w ostateczności factory reset.
Co do reszty, to niestety musisz zwrócić się do firmy o udostępnienie dokumentów potwierdzających zakup.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Gwarancja jest sprawdzana po numerze seryjnym -sn. 

Superuser II
Superuser II

@magdaskar a jak ma to sprawdzić serwis? Będzie wysyłał zapytania do wszystkich firm prowadzących sprzedaż, kiedy zostało sprzedane urządzenie o danym numerze fabrycznym? 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

To zależy też czy tel jest brandowany.  Najlepiej jest wysłać wiadomość do serwisu i powiedzieć że tel wygrałeś w konkursie lub nie możesz znaleźć paragonu i czy zostanie obsluzony gwarancyjnie. 

Apprentice

Serwis ma odpowiednią stronę na której sprawdza czy tel łapie się jeszcze na gwarancji. 

RadekK Moderator
Moderator

@magdaskar,

Nie wprowadzaj użytkowników w błąd. Aby telefon wygrany w konkursie mógł zostać naprawiony w ramach gwarancji, klient powinien przedstawić dowód przekazania nagrody, na którym są dane urządzenia wraz z pieczątką firmy wydającej nagrodę.

Odnośnie do naprawy bez dokumentu zakupu - faktycznie taka usługa jest możliwa do przeprowadzenia jednorazowo, jednak nie jest to naprawa w ramach gwarancji, ponieważ nie obowiązują warunki zapisane w karcie gwarancyjnej. Serwis decyduje o przyjęciu urządzenia po weryfikacji, czy telefon pochodzi z dystrybucji na rynek Polski, czy to pierwsza naprawa bez dokumentów i czy usterka wynika z wady własnej produktu.

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Apprentice

W błąd wprowadza ten co pisze że gwarancję sprawdza się po imei.  Tak jak napisałam wystarczy napisać do serwisu z zapytaniem o obsługę tel bez dowodu zakupu. Podaje się imei i SN. Mają bazę w której sprawdza co się z tel działo wcześniej. 

Dodatkowo w numerze seryjnym są zawarte dane takie jak data produkcji. Często niektóre serwisy po tym właśnie numerze stwierdzają czy tel jest na gwarancji czy nie.

Autorzy z największą liczbą like