Wsparcie

Open search

Galsxy S8 problem z wypalaniem ekranu

Superuser II
Superuser II

@EwaT A próbowałaś kalibracji kolorów w ustawieniach wyświetlacza?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Nie jest możliwe skalibrowanie fragmentu ekranu. W jaki sposób kalibracja całego ekranu miałaby pomóc jeśli część ekranu odbiega odcieniem od reszty?

Superuser II
Superuser II
Więc nie pozostaje nic innego jak wizyta w serwisie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Nosz kurde, że u Cb jest wszystko w porządku to jeszcze nie oznacza, że u innych też tak musi być. Nie spinaj się tak tylko merytorycznie i logicznie odpowiadaj. 

New Member

Przeciez to sa te same ekracy co w a7, s6  itd. Tylko ulepszone. U mnie tez nie ma efektu wypalenia. Kwestia wadliwego modelunsie wydaje. Dlatego radze kulowac telefony dopiero po ok.roku czasu od premiery (ja tak robie) i nigdy nie trafilem wadliwego egzemplarza.

Niestetu 1 serie czesto wychodza niedopracowane, w kazdej marce nie tylko w samsungu.

DamianK Moderator
Moderator

Wypalenia ekranu bardzo rzadko są wynikiem wady fabrycznej. W praktycznie każdym przypadku jest to związane z niewłaściwym użytkowaniem telefonu.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Navigator

czy używanie nawigacji Google Maps można uznać za niewłaściwe użytkowanie telefonu?

Czy aplikacja systemowa i wbudowana funkcjonalność to niewłaściwe użytkowanie telefonu?

Dlaczego np. SGS6 nie ma tego problemu, chociaż też jest amoledem?

Idziemy chyba w absurdy.

First Poster

Problem z wypaleniami ekranów jest ewidentnie wadą wyświetlaczy. Nie wiem w jakim procencie wyświetlaczy występuje ale jest faktem niezaprzeczalnym. 

Zrzucanie odpowiedzialności za tą wadę na użytkownika to nieporozumienie.

W moim przypadku udało mi się choć nie było to łatwe ani przyjemne wyegzekwować naprawę gwarancyjną mojego S8+ z powidokiem paska stanu. 

Użytkuję telefon do przeglądania Internetu oraz mailowania. W obu przypadkach pasek stanu jest ciągle wyświetlany a producent nie umożliwił opcji ręcznego ukrycia paska stanu w przeciwieństwie do poprzedniego modelu, który miałem tj. Note7.

Według Samsunga jak i wielu osób wypalenie ekranu to błąd użytkownika.

Więc zapytam. Czy mam nie przeglądać Internetu i nie mailwać? To po co mi smartfon? Do dzwonienia to ja mogę kupić telefon za 200 zł. A nie za prawie 4000 zł.

Choć problem z wypaleniami występuje to dałoby się go jakoś przeboleć. Natomiast karygodne i absurdalne est podejście Samsunga do problemu, unikanie odpowiedzialności za swój produkt oraz niewywiązywanie się z udzielanej na produkt gwarancji obwiniając za powstałe usterki w wadliwym produkcie jego użytkownika.

Po naprawie telefonu dotarłem do informacji na własną rękę jak w przyszłości zabezpieczyć się przed ponownym wypaleniem i odkryłem pasek stanu. Szkoda, że nawet w tych okolicznościach Samsung mi nie pomógł tego zrobić.

DamianK Moderator
Moderator

Wypalenia są głównie spowodowane wyświetlaniem na ekranie statycznego obrazu (zwłaszcza na wysokiej jasności) przez długi czas. Zazwyczaj wystarczy korzystać z telefonu na mniejszej jasności (najlepiej automatycznej) oraz mieć włączoną funkcję autoobracania.

I nie zgadzam się, że w SGS6 tego problemu nie ma. Raz przypadkiem zostawiłem ten telefon na podświetlonym ekranie w trybie serwisowym i wypaliły się ikony z trybu serwisowego.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED