Wsparcie

Open search

Galsxy S8 problem z wypalaniem ekranu

Navigator

Witam,

od niedawna jeztem posiadaczem S8. Sporo teraz czytam na jego temat i dotarłem do informacji, że ekrany w tych smartfonach są czułe na wypalanie. Samsung wprowadził kilka rzeczy, które mają temu zapobiec, ale... co w przypadku nawigacji? Np. Google Maps? Ustawiamy sobie nawigację, czas podróży to kilka godzin - jaki wpływ na wyświetlacz będzie miała włączona przez kilka godzin nawigacja? Dzięki!

--------------------
Samsung Galaxy S8 64Gb
Etui:Nillkin Frosted Folia/Szkło: brak
34 ODPOW. 34
Superuser II
Superuser II
Witaj PioterC.

Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego problem z dotykiem w S6 (tytuł postu) z zasięgnięciem opinii na temat wyświetlacza w S8 (treść posta)? ;P
Nie wiem, gdzie wyczytałeś te hity o wypalaniu się ekranów? Musiałeś dokopać się do archiwalnych treści lub wypowiedzi osób, które nigdy nie kupią sobie tego urządzenia i w zazdrości wypisują takie rzeczy. A tych niestety w internecie jest najwięcej. Z serią S mam do czynienia od początku jej powstania. Owszem w każdym wyświetlaczu występuje proces wypalania nawet w wyświetlaczach konkurencji. "Szybkie" wypalanie było wadą w pierwszych typach wyświetlaczy wszystkich producentów, ale oczywiście nie dotyczyło wszystkich sztuk.
W chwili obecnej zdążysz wymienić telefon na nowszy model zanim zdążysz zauważyć taki efekt (o ile zauważysz). Musiałbyś czekać na to kilka lat i nie używać telefonu, że względu na konieczność wyświetlenia na nim jednego statycznego obrazu. Twoim zajęciem byłoby niedopuszczenie do wygaszenia ekranu. ;D

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Navigator

Aaaaaa... mój błąd! Qrcze, miało być S8.... co do wypalania ekranów AMOLED, to pełno takich artykułów w necie... nawigacja w pewnym sensie jest statyczna i ekran może działać kilka godzin bez przerwy, jeśli to długa podróż... 

--------------------
Samsung Galaxy S8 64Gb
Superuser II
Superuser II
Odpowiem tak... Za chwilę pełno będzie takich samych wypowiedzi na temat oledów. I co?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Navigator
Czyli jednak problem znany...
A ja poprostu chciałbym wiedzieć, żeby ewentualnie nie używać takiej nawigacji i przedłużyć sprawność wyświetlacza...

--------------------
Samsung Galaxy S8 64Gb
Superuser II
Superuser II
Wytłumaczyłem Ci wszystko w moim pierwszym poście.
Napiszę tak. Wierz bezgranicznie we wszystko co jest w sieci, a zimą w sandałkach zaczniesz chodzić, bo napisali że tak zdrowo.
Jaki sens jest zadawanie takich pytań skoro ktoś ci na nie odpowiada, robi prawie obrazkowa wykładnię a Ty dalej swoje?
Bez urazy.

Navigator

Mam prośbę... możesz już się nie udzielać w tym poście? Dziękuję...

--------------------
Samsung Galaxy S8 64Gb
Navigator
Wybacz, jeśli mnie trochę poniosło, ale liczę na odpowiedź kogoś, kto miał z czymś takim do czynienia, a nie teorię... torię wypalania takich ekranów znam, ale w przpadku najnowszych produktów Samsunga jest to problem częsty...

--------------------
Samsung Galaxy S8 64Gb
Superuser II
Superuser II
No przecież Ci napisałem, że z serią "S" Samsunga jestem od samego początku i nie uświadczyłem takie problemu. Co jeszcze więcej można napisać? Czasami trzeba poczytać między wierszami. :(

First Poster
Witam,
Oczywiście istnieje problem z szybkim wypalaniem, dodatkowo samsung o tym wie i nie uwzględnia gwarancji.
Dzisiaj byłem w serwisie i dowiedziałem się że powodem jest złe użytkowanie telefonu, i mogę wymienić wyświetlacz ale na swój koszt. Dodam że posiadam rozszeżenie gwarancji guard s8.
Autorzy z największą liczbą like