Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy s8 bateria

(Temat utworzony: 23-11-2017 07:43 AM)
9316 Wyświetlenia
Wojtek1997
Student
Opcje

Witam . Czy u was w s8 tez bateria to taka porazka ? Telefon w kieszeni ledwo co używany zjadł 10 %. Tak powinno być czy myśleć nad reklamowaniem?Screenshot_20171123-070051.png

 Screenshot_20171123-065831.png

 

0 Like
5 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Zużycie baterii zależy od wielu warunków. Tym jednak najbardziej obciążajacym baterię są warunki radiowe. O tym się nie myśli, na to nikt nie zwraca uwagi.
A wystarczy, że sygnał docierając z BTS-a jest słaby, z czym mamy do czynienia, gdy telefon jest gdzieś schowany. W takiej sytuacji, w celu zapewnienia łączności i stałego dostępu do uslug tor radiowy telefonu wkreca się na wysokie obroty, co oczywiście wiąże się z zapotrzebowaniem na energię.
Ponadto, od jak dawna używasz telefonnu? Czy tak jest zawsze czy w określonych warunkach? Jednorazowe sprawdzenie, w krótkim czasie nie jest żadnym wyznacznikiem.
Spróbuj w dłuższym przedziale czasu skorzystać z funkcji optymalizacji dostępnych w menu i sprawdź co nadmiernie zużywa baterię, jakie aplikacje działają w tle.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Wojtek1997
Student
Opcje

Telefon mam drugi miesiąc,  raz jest lepiej raz gorzej . Zasięg mam cały czas , jestem nie daleko anteny. Nigdy nie udało się osiągnąć więcej niż 4h SoT,  nawet na wifi

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Zaobserwuj co działa w tle. Nie wszystkie aplikację są potrzebne non-stop i można je przełączyć w tryb oszczędzania.
Ponadto nic nie napisałeś o sposobie korzystania z telefonu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Wojtek1997
Student
Opcje

Bardzo często używam narzędzia do zamykania aplikacji w tyle.  Nie używam telefonu cały czas , przeważnie to jest na zasadzie odpisać,  czasem żeby coś przejrzeć, przeczytać.  Nie używam go nadmiernie .

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Zamiast je wszystkie ubijać, uśpij te które nie muszą się nabieżąco łączyć z siecią w celu poprawnego funkcjonowania. Ubijanie wszystkich powoduje, że te ktore muszą pobrać dane z sieci zaczynają się ponownie uruchamiać. Ponowny start wszystkich procesów również powoduje nadmierne zużycie baterii. O pamięć nie musisz się martwić, gdy system stwierdzi, że ma jej zbyt mało, zwolni jej zasoby, samodzielnie zamykając aplikacje działające w tle.
Dodatkowo poużywaj telefon przez jakiś czas, tak jak go używasz na codzień i dopiero jak będzie ok 15% baterii zrób screena z jej użycia. Wtedy przyjżymy się procesom i będzie można coś więcej powiedzieć.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like