Wsparcie

Open search

Galaxy Watch nie łączy się z A9 w trybie "Urządzenie wejściowe"

First Poster

Po przesiadce ze starego telefonu na Galaxy A9 2018 mam problem z połączeniem Galaxy Watch.

Na starym telefonie używałem trybu "urządzenie wejściowe" (input device) a tryb przesyłania dźwięku był wyłączony w ustawieniach BT. Pozwalało to na jednoczesne posiadanie połączenia telefonu z zegarkiem i np. zestawem głośnomówiącym w samochodzie. Niestety po migracji do A9 tryb "urządzenie wejściowe" nie działa, a próba jego włączenia kończy się komunikatem o błędzie połączenia z zegarkiem.  

Resetowanie zegarka i telefonu (nowy) na wszystkie możliwe strony nie pomaga.

Krawiec

5 ODPOW. 5
RadekK Moderator
Moderator

Cześć @Krawiec,

Napisz proszę - jaki miałeś poprzedni telefon? W poniedziałek będę miał dostęp do telefonu A9, postaram się przeprowadzić kilka testów i poszukać rozwiązania.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

Hej,

Używałem poprzednio zegarka z LG G3.

Krawiec

RadekK Moderator
Moderator

Hej @Krawiec,

Przeprowadziłem testy i w żaden sposób nie mogę podłączyć Galaxy Watch z A9 w trybie "Urządzenie wyjściowe" o którym piszesz.

Czy jesteś w stanie wrzucić zdjęcia jak wygląda to po połączeniu z LG?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

First Poster

G3 niestety poszedł na żyletki..

Ale w ustawieniach BT dla zegarka miałem tak samo jak na A9 dwa profile:

Połączenia i Urządzenie wejściowe.

Wyłączyłem połączenia aby G3 działał z zestawem głośnomówiącym, a zegarek był podłączony do telefony w trybie urzadzenie wejściowe. Odbierania połączeń przez zegarek oczywiście nie było, ale cała reszta, czyli powiadomienia itp. działało. 

Podobny problem jest chyba z Gear 3S a duskusja jest tutaj:

https://us.community.samsung.com/t5/Gear-and-Gear-Fit/Gear-S3-as-Input-Device/td-p/373957

Krawiec

RadekK Moderator
Moderator

@Krawiec,
Sprawdzałem na kilku różnych telefonach firmy Samsung z Androidem 8 i 9 połączonych z zegarkami Galaxy Watch, Gear S3 oraz Galaxy Watch Active. Na żadnym z tych urządzeń uruchomienie połączenia w trybie "Urządzenie wejściowe" nie było możliwe. Nie mam dostępu do telefonu innej firmy.

Moim zdaniem więcej powie dział Rozwoju Oprogramowania firmy Samsung. Bezpośrednio po próbie włączenia trybu "Urządzenie wejściowe" wyślij raport błędów systemowych za pomocą aplikacji Samsung Members. W treści zgłoszenia dobrze opisz, jak funkcja działała na telefonie LG.

Autorzy z największą liczbą like