Wsparcie

Open search

Galaxy S8 po aktualizacji do Oreo szbyko sie rozładowuje

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Dzisiaj zaktualizowałem S8 do Oreo, niestety ale się zawiodłem, bateria krótko trzyma. Czy jest jakiś sposób żeby wyeliminować ewentualne błędy które mogły wystąpić podczas aktualizacji i ograniczyć zużycie energii? (liczę że błędy podczas aktualizacji mogły spowodować takie działanie telefonu) Przykładowo przez "Full wipe " Czy "Wipe cahe partition"? Czy wystarczy spróbować, przewrócić "Ustawienia fabryczne"?Screenshot_20180402-131052_Settings.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
KrzysiekK Moderator
Moderator

@kutpielpawel14

W celu wykonania HARD RESETU wejdź w menu recovery (VOL+, POWER oraz BIXBY).

Po menu poruszasz się przyciskami głośności a wybór zatwierdzasz klawiszem POWER.

Następnie wybierz opcję wipe data/factory reset i zatwierdź pozycje Yes.

Na koniec opcja reboot system now.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14
Apprentice

A może taki manewr. Full wipe i wgranie softu przez Smart Switch

Superuser II
Superuser II
Jeżeli ma najnowszą wersję to Smart Switch nic nie wgra sam. Można ewtualnie sprobować naprawić oprogramowanie ukladowe z użyciem IMEI.
Ale ten sam efekt osiągnie się wykonując factory reset z poziomu recovery. Ja jednak zacząłbym od wipe cache partition.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

@Szewcu72 możesz jaśniej? Wytłumacz mi jak "Naprawić oprogramowanie układowe z użyciem IMEI"? Dlaczego nie mogę oznaczać innych użytkowników? 

Apprentice

Nie doczytałem. "Factory reset" To "Przywrócenie ustawień fabrycznych" Przez menu telefonu?

Superuser II
Superuser II
Jeżeli głębiej zajrzysz w ustawienia smart switcha znajdziesz opcję przywracania oprogramowania układowego i w zależności od podłączonego modelu wymagane są różne cyferki do wpisania. Opcja ta wymusza na podstawie numeru fabrycznego lub imei pobranie i zainstalowanie odpowiedniej wersji systemu. Trzeba tylko pamiętać, że w przypadku, gdy wcześniej mieliśmy usunięty brand operatora, to ta metoda nam go przywróci.
Factory reset to przywrócenie fabryki z poziomu menu lub bardziej wyrafinowana wersja "wipe data/factory restet" z poziomu recovery.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

Jaka jest różnica czy zrobię dwardy reset przez tryb recovery czy przez menu w telefonie? I na czym polega polega opcja "Przywracania oprogramowania układowego" Instaluje cały soft od podstaw czy tylko aktualizuje?

Superuser II
Superuser II
To irichomione z poziomu recovery jest o dziwo pełniejsze i dokładniejsze.
Jeżeli przywraca brand operatora to znak, że instalacja przebiega od podstaw.

Apprentice

Mógłbyś mi wytłumaczyć krok po kroku, jak wejść w tryb recovery, wykonać rest i wyczyścić pamięć podręczną?

Apprentice
I jak wyjść z trybu recovery
Autorzy z największą liczbą like