Wsparcie

Open search

Galaxy S8 - Aparat - Dziwne zdjęcia

Highlighted
ROZWIĄZANE
First Poster

Witam,

Wydaje mi się że mam problem z aparatem w S8. Nigdy dotąd nie robiłem zdjęć, nie bawiłem się aparatem. Mógłby ktoś sprawdzić czy tak mają wyglądać ? Są jakieś takie rozmazane (Problem z ostrością ?). Ile czasu zajmuje sprawdzenie S8 w serwisie na gwarancji ? Zdjęcia z 0 przybliżeniem są ok, a z najmniejszym rozmazane. Problem z soczewką ? Reset był robiony.

Zdjęcia:

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser II
Superuser II
No niestety, im większe zbliżenie, tym jakość będzie się pogarszać. Urok małych matryc. Pojawia się ziarno i rozmazanie. Nie przeskoczymy tego.
Co do ostrości, im większe zbliżenie tym nawet minimalny ruch aparatu, reki spowoduje rozmycie zdjęcia.

Ponadto mamy na formu dział urządzeń mobilnych, w którym ten temat powinien być założony.
Myślę, że warto przenieść @MichalP

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
Superuser II
Superuser II
No niestety, im większe zbliżenie, tym jakość będzie się pogarszać. Urok małych matryc. Pojawia się ziarno i rozmazanie. Nie przeskoczymy tego.
Co do ostrości, im większe zbliżenie tym nawet minimalny ruch aparatu, reki spowoduje rozmycie zdjęcia.

Ponadto mamy na formu dział urządzeń mobilnych, w którym ten temat powinien być założony.
Myślę, że warto przenieść @MichalP

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

First Poster
Mam to samo czym nowszy telefon to większe główno jak s7 robiło super zdjęcia tak noute 8 gdzie każdy zachwala to badziew... aż żałuję że sprzedałem s7 Edge...
Superuser II
Superuser II
@GniewZeusa
Szczerze? To na tak wypisywane mądrości nie chce się odpowiadać.
Bo coby się nie napisało, doradziło, to pytający i tak będzie wiedział lepiej. :(

New Member

Witam Wszystkich

Nie będę zakładał nowego wątku, podepnę się pod istniejący.

W moim S8 pojawiają się zielone pasy na zdjęciach. Czy to oznacza uszkodzenie matrycy, czy może być inny powód ?

Ma ktoś podobne przypadki.

PozdrawiAM50978657_2347377585490141_1632325681171922944_n.jpgS8

Superuser I
Superuser I

@AndreWroc72, na początek spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. Jeżeli to nie pomoże to niestety konieczna będzie wizyta w punkcie serwisowym. Obawiam się, że to uszkodzenie mechaniczne aparatu.

Observer

20190308_201449.jpg

Witam ja również  mam  problem z aparatem. Zdjecia wychodzą rozmyte, w momencie gdy ktoś się poruszy. Jak ustawić aparat by to działało jak powinni.

Superuser I
Superuser I

@CovalMc, to normalne zjawisko kiedy wykonujemy zdjęcie przy niedostatecznej ilości światła. Gdybyś wykonał identyczne zdjęcie na dworze w ciągu dnia to nie powstałby widoczny efekt rozmycia. Zdjęcia wykonywane przy sztucznym i często słabym świetle mogą posiadać tego typu niechciane efekty. Z pewnością lepiej wyszłoby zdjęcie gdybyś użył lampy błyskowej. Czy w ciągu dnia również masz problemy z rozmytymi zdjęciami?

Observer

20190316_150629.jpgRuch ręką na zewnątrz.

20190316_150619.jpgRuch ręką w środku.

Tak jak na zdjęciach. Za dnia na zewnątrz nie widzę problemu. Ale zdarzało się że i za dnia potrafiło rozmazac samochód czy gołębia podczas lotu. 

Czy jest jakiś sposób by to ustawić?

Często mi się zdarza robić zdjęcia w budynkach, i niestety mnóstwo zdjęć się nie nadaje...

Superuser I
Superuser I

@CovalMc, na zdjęcia wykonywane w trybie automatycznym nie mamy zbyt dużego wpływu. Jeżeli chcesz wykonywać dobre zdjęcia w każdych warunkach to zachęcam do zapozanania się z trybem profesjonalnym, w którym możesz dowolnie ustawiać parametry aparatu takie jak wartość przysłony, czułość, balans bieli, auto focus czy ekspozycja. Nie jestem z zawodu fotografem, dlatego będę musiał odesłać Cię do internetu, gdzie znajdziesz mnóstwo wskazówek na temat fotografii. Tryb automatyczny sprawdzi się w większości sytuacji jeżeli jednak zamierzasz wykonywać sporo zdjęć w słabszym oświetleniu to już teraz zachęcam do lektury i treningu. Z czasem na pewno będziesz bardziej zadowolony z wykonywanych zdjęć 

Autorzy z największą liczbą like