Wsparcie

Open search

Galaxy S7 edge problem z aplikacja YouTube

Apprentice

Witam mam problem z aplikacją YouTube, niestety nie chce działać. Problem pojawił się od pierwszego włączenia telefony jakieś trzy tygodnie temu na sofcie 6.0. W aplikacji nie wyświetla się obraz a jak zacznie to jest on zielony lub w wielkie kwadraty, co kilka razy po włączeniu zacina się aplikacja i restartuje telefon. Po aktualizacji przez OTA do 7.0 dalej taki sam problem wystepuje. Wykonałem wszelkie zalecane czynności od czyszczenia pamieci, preinstalacji softu w dostępnych możliwych sposobach (smart swich i innych), oddałem telefon na naprawę gwarancyjną, gdzie niby mieli mieć jak tłumaczyli jakiś specjalny soft ( dziwne określenie "specjaly", ogólnie obsługa nie przyjemna bo przecież da się żyć bez YouTuba) który nic nie zmienił.  Wybieram się za kilak dni na ponowne oddanie telefonu na naprawę gwarancyjną, może po trzech razach dostane nowy telefon, bo nie sądze, żeby wiedza serwisantów była "specjalna" i pozwoliła na eliminacje usterki. Pozdrawiam

7 ODPOW. 7
Pathfinder
@RobertK
masz możliwość skorzystania z naszego lokalnego serwisu?
http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/

Ułatwiłoby to nam diagnozę jeśli pokażesz bezpośrednio Twój problem
Apprentice

Byłem w serwiesie w Białymstoku ul. Legionowa gdzie telefon był jak opisałem oddany na naprawę gwarancyjną. Ponad to byłem w sklepie Samsunga gdzie bardzo sympatyczni panowie po zapoznaniu się z problemem skierowali mnie do w/wserwisu a po dłuższej rozmowie przypuszczenia padaja na usterke techniczną a nie softu. Pozdrawiam

Pathfinder
@RobertK
zapraszam ponownie do Enter-Kom przy ul. Legionowa. Proszę o używanie dedykowanej aplikacji YT, która jest zainstalowana na telefonie. Używanie aplikacji firm trzecich może powodować nieprawidłowe działanie.
Apprentice
Jak najbardziej aplikacja jest dedykowana, po włączeniu telefonu za pierwszym razem jeszcze bez pobrania aktualizacji już ten problem wystąpił. Ponownie udam się do wspomnianego serwisu, jeżeli po drugiej naprawie nic się nie poprawi oddam na trzecią, w przypadku ponownego braku rozwiązania problemu jak do tego ustosunkuje się firma Samsung
Pathfinder
@RobertK
zapoznaj się proszę z warunkami gwarancji, 3 naprawy z użyciem części.
Serwis twierdzi, że była używana inna aplikacja, zgłoś się proszę do serwisu i pokaż usterkę na dedykowanej aplikacji YT
Apprentice
Inna działa jak najbardziej i jest dostępna w SklepiePlay, dedykowana stwarza problem. I problem był pokazywany na dedykowanej. Z tego co widzę czeka mnie ciężka rozmowa w serwisie, nie lubię takiego traktowania ludzi.
Apprentice
Dodając telefon w "Trybie Bezpiecznym" tak samo się zachowuje.
Autorzy z największą liczbą like