Wsparcie

Open search

Galaxy Note 8 - Problem z baterią po ostatniej aktualizacji.

Apprentice

Cześć, mam pytanko do użytkowników Galaxy Note 8.


Czy nie zaczęła wam się rozładowywać szybciej bateria po ostatniej aktualizacji? (21.10.2019r.)

W ostatnim czasie nie zacząłem zbytnio więcej korzystać z telefonu, a akumulator pada w oczach.


Wcześniej przy moim stylu korzystania bateria trzymała około 20h na jednym ładowaniu, a teraz zaledwie 11 więc jest to duża różnica. Przykładowo, dziś odłączyłem telefon od ładowarki około godziny 12, bateria była wtedy w pełni naładowana, a o godzinie 21:30 miałem już 5% Gdzie tak naprawdę miałem włączone w tym czasie tylko LTE, Porobiłem kilka zdjęć, może przez godzinę korzystałem z aplikacji, która wymagała dostępu do Lokalizacji (po zakończeniu korzystania wyłączyłem do niej dostęp) i w międzyczasie pisałem na Messengerze oraz przeglądałem Facebooka. Jedyną aplikacją jaką zainstalowałem w ostatnim czasie jest „Pomocnik aplikacji Mój telefon” która według użycia baterii w tym czasie zużyła tylko 1%.

Znaczny spadek żywotności baterii zauważyłem, po ostatniej aktualizacji, której dokonałem 27.10.2019r. stąd też moje pytanie.

 

Czy aktualizacja mogła spowodować taką zmianę?

 

 

10 ODPOW. 10
Legend

@AVIXD  Na początek naładuj, telefon do 100% odłącz,  ładowarkę wpisz z dilera kod *#0228# quick start na chwilę zgaśnie, ekran po tym zabiegu zostanie skalibrowana bateria. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
Superuser I
Superuser I

@AVIXD, spróbuj również wykonać wipe cache partition. Zabieg ten nie usuwa żadnych danych z telefonu.


Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Big Cheese

@AVIXD  Mam dostęp do Note 8 i nie potwierdzam takiego problemu.  Warto wykonać czynności zaproponowane przez @nismo .

Apprentice

Dzięki za informacje i  podpowiedzi! Przed chwilą naładowałem telefon do pełna i wykonałem obie wspomniane czynnośći. Sprawdzę czy pomogło i dam znać  

 

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie to proszę pisać.

Legend

Może mało kto wie, ale co napisał kolega @Szewcu72  ma 100% racji już dawno było stosowane to w laptopach samsunga 

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/Android-Pie-oficjalnie-na-S9-S9/m-p/1387941/highlig...

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
Apprentice

Cześć, po 3 dniach urządzenie przeszło 5 cykli ładowania. Średnio wytrzymuje 13-16h na baterii, więc niestety, żadne z wymienionych rozwiązań nie pomogło.

 

Szczególnie w Piątek, gdzie większość dnia spędziłem w domu, więc korzystałem przeważnie z WIFI. Z LTE korzystałem może przez 30 minut jak wyszedłem na zakupy. Ok. 1,5h słuchałem muzyki na Tidalu, z 30 minut pooglądałem wideo na YouTube, z 30 minut korzystałem z aplikacji która wymaga dostępu do lokalizacji, reszta to sporadyczne przeglądanie Facebooka, allegro, korzystanie z przeglądarki, smsy i Messenger. Telefon naładowany chwile po północy musiałem podłączyć do ładowarki ok. 13:30.

 

Zwróciłem uwagę również, że ostatnie 15% leciało w oczach… to znaczy 1%/1min. Gdzie wtedy miałem włączone tylko wifi i odpisywałem na sms, nawet nie siedziały żadne aplikacje w ramie.

 

Sprawdziłem czy może sytuacja się poprawi po wyłączeniu szybkiego ładowania, ale niestety to również nie pomogło.

 

Jak myślicie, czy to możliwe, że to bateria dokańcza już swego żywota?

Big Cheese

@AVIXD  Jak długo masz ten telefon?

Apprentice

@PrzemekM  dokładnie 13 miesięcy. 

Legend

@AVIXD  Raczej pozostaje Ci zakup nowej baterii.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
Autorzy z największą liczbą like