Wsparcie

Open search

Galaxy J7 2016 robi fatalne zdjęcia -brak ostrości

Apprentice

Witam, miesiąc temu kupiłem dwa telefony samsung galaxy j7 2016.  Telefony sprawują się bardzo dobrze pomijając jakość zdjęć. W obu telefonach jest problem z ostrością zdjęć. Generalnie 99% zdjęć jest zamazanych. Dobrze wychodzą tylko zdjęcia obiektów z bliska z lampą. Telefony mają Androida 7. Co mam zrobić z tym problemem?

10 ODPOW. 10
Superuser II
Superuser II
A możesz jakiś przyklad tu wrzucić?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Oto przykładowe zdjęcia pozowane

Superuser II
Superuser II

Sprawdź, czy nie masz ustawionego trybu profesjonalnego i rozregulowanego fokusa. Bo aparat coś dziwnie ostrzy. Na przedmiotach które znajdują się na krawędziach obrazu i w określonej odległości.large (1).jpg

large.jpg

Jeżeli to nie to o czym napisałem, to jest poważny problem z optyką. Przesunięcie soczewki i dlatego brak ostrzenia w centrum kadru. Tak tylko zapytam, ktoś nie przetestował, jak działa przyciąganie ziemskie?

Jeżeli to nie ustawienia, to pędź z nim do serwisu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Oba telefony nigdy nie upadły jeszcze :-). W trybie profesjonalnym jest tak samo do d. Żadne ustawienia nic nie pomagają.

Superuser II
Superuser II
Dzisiaj jeszcze pomyślałem o dość prozaicznej kwestii twoich aparatów.
Oba nowe, kupione jednocześnie. A może najzwyklej w świecie, nie zdjęliście folii ochronnej z obu aparatów? I stąd problemy z ostrzeniem.
Ale jeżeli to nie ochrona szkiełek, a zmiana ustawień nic nie daje, to zalecam serwis.

Apprentice

Folia została oczywiście zdjęta wcześniej. Oddam telefony do sklepu jako, że posiadają ukryte wady -towar niezgodny z umową z żądaniem wymiany na nowe bez wad. Producent na swojej stronie reklamuje ten telefon, że ma super jasny obiektyw i zdjęcia są zawsze ostre.

First Poster

To nie wada, mam ten telefon i inne samsungi, to normalne. Po prostu niska jakosc i tyle. Nic nie pomoze. Pozdrawiam ...jak chcecie robic dobre zdjecia i miec wysoka jakosc rozmow polecam iphone. Pisze to calkowicie obiektywnie. Pozdrawiam

Superuser II
Superuser II

@Adam1981 Adaś, sprawdziłeś datę ostatniego postu? Roczny odkop, złota łopata się nalezy. 

Apprentice

Yo. To nie jest normalne, że producent na oficjalnej stronie pisze, że telefon robi super zdjęcia, a potem okazuje się, że jakość tych zdjęć jest gorsza niż w w jakis galaxy Core czy starszych modelach. 

Autorzy z największą liczbą like