Wsparcie

Open search

Galaxy J5 530FU - po aktualizacji brak aplikacji Samsung Cloud

Highlighted
ROZWIĄZANE
Explorer

Witajcie,

Po dzisiejszej aktualizacji samsung cloud wywaliło mi aplikację z telefonu - nie mogę jej odnaleźć (W zainstalowanych oczywiście jest) nie mogę wejść w ustawienia samsung cloud bo wywala komunikat aplikacja została zatrzymana lub aplikacja zatrzymuje się... próbowałem instalować stara wersję ale niestety się nie da... próbowałem wyłączyć włączyć telefon usunąć dane i pamięć aplikacji ale też nie pomaga usuwalem nawet konto Samsunga i po zalogowaniu się dalej wywala z aplikacji macie jakieś pomysły jak naprawić?? 

Edit: w ustawieniach pisze że aplikacja nie potrzebuje żadnych uprawnień A po kliknięciu w uprawnienia pisze brak uprawnień... 

Pozdrawiam Mateusz 

Doprecyzowałem tytuł wątku /RadekK

3 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Legend

Czy robiłeś  wipe cache partition jak jest opisane tu Soft Hard Reset oraz Tryb bezpieczny

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Big Cheese

@mathijass, W takim razie będziesz musiał wykonać hard reset urządzenia.

Explorer

Witajcie ponownie

Wykonałem hard reset - wszystko wróciło do normy nawet telefon się zaktualizował... chyba naprawdę był zamulony... dziękuję wszystkim za okazanie ogromnego wsparcia. Wyjaśniła  się nawet sytuacja ze znikająca ikoną aplikacji... Screenshot_20190503-075904_Samsung Cloud.jpg

31 ODPOW. 31
Big Cheese

@mathijass, Jaką obecnie wersję Samsung Cloud masz zainstalowaną ?

Explorer
Teraz posiadam 3.6.00.9 i nie mogę zainstalować wersji wcześniejszej
Big Cheese

@mathijass, Właśnie zainstalowałem u siebie tą wersję i nie ma z nią problemów.

Jeżeli chodzi o uprawnienia to u mnie jest tak samo jak u Ciebie

upea.jpg

Spróbuj wykonać 7 punkt z tego tematu

Rozwiązywanie najczęstszych problemów z aplikacjami

Jeżeli powyższe opcje nie pomogą, to będziesz musiał czekać na kolejną aktualizację Samsung Cloud lub przywrócić telefon do ustawień fabrycznych.

Voyager

@mathijass  Sprawdź w ustawieniach ekranu startowego czy nie masz tej aplikacji ukrytej. Jeżeli jest ukryta to jej nie widać na ekranie z aplikacjami. Ja tak miałem też z jakąś aplikacją. Nie pamiętam jaką ale po aktualizacji dziwnym trafem była ukryta. A ja ręcznie tego nie robiłem. Jak jest na liście aplikacji to musi być. Wątpie ażeby ją wywalili. To chyma jest systemowa albo producenta. Wejdz na ekran aplikacji naciśnij 3 kropki w prawym górnym rogu i znajdź na liście ustawienia ekranu startowego. Wejdź w nie i sprawdź. Jeśli jest zaznaczona to odznacz i po sprawie.

Explorer

Sprawdziłem niestety nie jest ukryta... ale najbardziej mnie dziwi że w ustawieniach konta i chmury nie mogę wejść w ustawienia samsung cloud bo od razu wywala.... aplikacja się zatrzymała albo została zatrzymana... chyba zostało czekać na nowa wersję samsung cloud... A żeby usunąć ta wersję i zainstalować starszą to będzie potrzeby root...

Edit: pytanie jeszcze do wszystkich czy macie w ogóle ta aplikację dostępną w galaxy store lub sklep Play??

Legend

@mathijass  Czy możesz zalogować się z poziomu komputera ? https://support.samsungcloud.com/#/login

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Voyager
Spoiler
Ja mam dostępną w Gallaxy Store. Ja nigdy nie korzystam z tej usługi więc nie aktualizowałem. Sprawdze i dam znać
Explorer

Tak normalnie mogę się zalogować i widzę wszystkie dane...

Dodam że nie widzę aplikacji w galaxy Store.

Parę zrzutów ekranu.

Screenshot_20190501-081835_Galaxy Store.jpg

Screenshot_20190501-080958_Finder.jpg

Screenshot_20190501-074529_Samsung Experience Home.jpg

Voyager

@mathijass  Zainstalowałem wersję 3.6.00.9 i też nigdzie na pulpicie jej nie ma. W aplikacjach jest i ma prawie 55 MB. Wydaje mi się że nie będzie widoczna. Ale działa. Dostęp jest z poziomu np. Apk Moje pliki. Udostępniłem na prube plik i zapisało mi w Dysk Samsung Cloud. Chyba działa domyślnie jak jej potrzebujesz. Nie mam wiedzy bo nigdy nie korzystałe. Czekaj na pomoc innych

Autorzy z największą liczbą like