Wsparcie

Open search

Galaxy A7 (2018) brak aktualizacji.

Superuser II
Superuser II

@vdsl2 to może od początku. Ten 3-literowy znacznik odnosi się do składowej romu CSC i jest to skrót od Country Specific Code. Podczas uruchomienia i pierwszej konfiguracji telefonu, to na podstawie danych zawartych w tej składowej oraz danych zaczytanych z SIM, system konfiguruje ustawienia telefonu. Np. instaluje aplikacje i tapety operatorów, aplikacje przeznaczone tylko na dany kraj lub region - wypożyczanie książek, filmów, itp, w zależności z kim i na co producent podpisał umowę/y  Jest, a raczej powinien być unikalny dla każdego kraju, regionu lub operatora sieci.

W teorii czysty rom na rynek polski dla telefonów z wolnej sprzedaży powinien mieć takie CSC: G975FXEO1ASC8.

Dla poszczególnych operatorów powinno wyglądać to tak:

- G975FOPV1ASC1 - Orange, wcześniej było również IDE, teraz doszło OGC,
- G975FPLS1ASB3 - Plus
- G975FPRT1ASB5 - Play
- G975FTPL1ASB4 - T-mobile, obecnie doszło również ODX,

- G975FDPL1ASB4 - Heyah

A dlaczego jest OXM zamiast XEO? A no właśnie dla tego, o czym wspominałem już w kilku tematach, że w chwili obecnej softy open, czyli niebrandowane, wydawane są w wersjach multiCSC. Na Europę może być wydany jeden rom, zawierający składniki dla wszystkich krajów lub regionów, z wyłączeniem telekomów, który podczas aktualizacji/instalacji na podstawie kodu produktu, numeru IMEI oraz danych zaczytanych z karty SIM doinstalowuje odpowiednie składniki o których wcześniej wspomniałem. W skrócie, to taka "oszczędność prądu".  Mniej roboty.

Te które pokazałeś na screenie to właśnie takie multiCSC z przeznaczeniem dla modeli z wolnej sprzedaży, czyli XEO.

Na przykładzie softu OXM dla modeli S10 widać, że systemem bazowym był/jest francuz - XEF, w telefonie aktywny jest XEO, ale możliwa jest aktywacja jeszcze dla innych krajów i regionów. Troszkę tego jest. 

csc.pngkody CSC

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer

@Szewcu72  napisał(a):
A dlaczego jest OXM zamiast XEO? A no właśnie dla tego, o czym wspominałem już w kilku tematach, że w chwili obecnej softy open, czyli niebrandowane, wydawane są w wersjach multiCSC. Na Europę może być wydany jeden rom, zawierający składniki dla wszystkich krajów lub regionów

Jeśli to ta sama wersja oprogramowania dlaczego nie jest udostępniana w tym samym czasie?

Screenshot_20190331-111714.jpg

Superuser II
Superuser II

@maxprzemo ponieważ aktualizacje realizowane są partiami, aby odciążyć serwery OTA.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer

Screenshot_20190331-233721_My Files.jpgPobrala mi się jakaś dziwna paczka plików, ktoś może wie co to jest?

Superuser I
Superuser I

@Lubinek1946, rozumiem, że pobrałeś pliki do ręcznego wgrania oprogramowania. Niestety nie udzielamy wskazówek na  forum, które dotyczą nieoficjalnych sposobów instalacji oprogramowania.

Explorer

Nic nie pobieralem. Telefon był odłożony, bo wzięciu telefonu do ręki byłem w szoku że coś takiego samo z siebie się pobralo. Co z tym zrobić?

Superuser I
Superuser I

@Lubinek1946, być może telefon pobrał aktualizację. Sprawdź czy masz możliwość zaktualizowania oprogramowania z poziomu ustawień telefonu.

Explorer

Sprawdzałem, wyskakuje komunikat że telefon posiada aktualną wersję oprogramowania 

Explorer

@Lubinek1946  napisał(a):

Sprawdzałem, wyskakuje komunikat że telefon posiada aktualną wersję oprogramowania 

Jaka jest lokalizacja pobrania tego pliku .zip?

Explorer
Tzn? Nie znam się kompletniena tym 🤣
Autorzy z największą liczbą like