Wsparcie

Open search

Galaxy A50 - Wifi się usypia po wyłączeniu ekranu

Apprentice

Zrobiłem tak jak pisałeś. Nie pomogło niestety. 

Troubleshooter

@Kosiara  Spróbuj jeszcze uruchomić telefon w trybie bezpiecznym i zobaczyć czy wtedy również ten problem występuje:

Wywołujemy menu wyłączenia i przytrzymujemy palcem opcje "Wyłącznie zasilania".

Apprentice

Włączyłem ten tryb bezpieczny tak jak zalecales. Zostawiłem telefon na 30 minut i niestety ten sam objaw. Możliwe jest to żeby jakaś aplikacja to powodowala? Bo robiłem aktualizację wszystkich aplikacji ze sklepu Play i sklepu Galaxy apps. Może w tym jest przyczyna? Bo moim zdaniem jakby wifi było popsuje powinno przerywać cały czas. A jeżeli się nim bawię obojętnie co robię, to działa cały dzień. Ten objaw tylko się pojawia jak telefon leży z wyłączonym ekranem.

Troubleshooter

@Kosiara  Właśnie w tym celu zaleciłem Ci uruchomienie telefonu w trybie bezpiecznym, dzięki  temu możemy sprawdzić czy problemu nie powodują aplikacje pobrane z Google Play.

Pierwsze co przychodzi na myśl to że problem powoduje kwestia związana z zarządzaniem energią czyli np oszczędzanie baterii, ale próbowałeś już to wyłączyć i dalej jest to samo. Zaleciłbym jeszcze przywrócenie ustawień fabrycznych ale z tego co widzę w Twoim poście to również  zrobiłeś.  Póki co nie mam więcej propozycji co dalej zrobić.

Apprentice

Zrobiłem hard reset jeszcze raz. Teraz nie logowalem się do usług Google, Samsunga itp.. Telefon leży zupełnie czysty z włączonym wifi. Dam znać później jak sytuacja. Idę na spacer się przewietrzyć, bo szkoda stracić cały dzień przez telefon

Troubleshooter

@Kosiara  Póki co nie przywracaj na razie ewentualnych kopii zapasowych po tym resecie.

Superuser I
Superuser I

@Kosiara, jeżeli ponowne przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomoże to możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy to taki, że jest jakiś błąd w oprogramowaniu, który zostanie usunięty w jednej z kolejnych aktualizacji. Rozumiem, że posiadasz najnowsze oprogramowanie w wersji A505FNXXU1ASC7. Wersję możesz sprawdzić przechodząc kolejno do: Ustawienia > Telefon - informacje > Informacje o oprogramowaniu > Numer wersji. Druga opcja mniej prawdopodobna to usterka sprzętowa, w przypadku której tylko serwis będzie w stanie pomóc.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Apprentice

Niestety nic nie pomogło. Telefon leżał czysty po hard reset z tylko włączonym wifi.  Wróciłem po 3 godzinach i wifi było rozlaczone. Ja osobiście myślę, że to jest jakiś błąd w oprogramowaniu. Mam dokładnie te wersje co napisałeś. Telefon nie znajduje nowszej. Ogólnie telefon jest dosyć powolny. Sprawia wrażenie ociazalego. Mój stary A5 2017 nie oczyszczony od wielu miesięcy chodzi plynniej.

Superuser I
Superuser I

@Kosiara, dobrze by było gdyby wypowiedzieli się inni posiadacze modelu A50 czy również mają problemy z połączeniem Wi-Fi. Możesz zaczekać na kolejną aktualizację, ale nie wiadomo czy wraz z nią zostaną wprowadzone poprawki w obrębie działania modułu Wi-Fi. Obawiam się, że na ten moment nic więcej nie poradzimy na forum. Zachęcam do zgłoszenia błędu za pomocą aplikacji Samsung Members.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Troubleshooter

@Kosiara  W takim razie trzeba czekać na najbliższą aktualizacje.

Autorzy z największą liczbą like