Wsparcie

Open search

Galaxy A5 2016, pod wysuwanym paskiem z przyciskami zniknęła informacja o połączeniu telefonu z urządz. Bluetooth.

Highlighted
Explorer

Witam.

Mam Galaxy A5 2016 z Androidem 7.0. Pod wysuwanym białym paskiem z przyciskami, po ostatniej aktualizacji z lutego tego roku zniknęła mi informacja o połączeniu telefonu z urządzeniem Bluetooth.

Tak się składa że jestem osobą niedosłyszącą i na codzień noszę aparaty słuchowe. Aby móc z kimś porozmawiać czy posłuchać muzyki używam na codziń urządzenia które nazywa się EasyTek. Tak wygląda:

easytek2.jpgZ telefonem sparowane jest przez Bluetooth. Jednak gdy jestem na mieście, czasami w sklepie lub w niektórych innych sytuacjach, urządzenie potrafi się od telefonu odłączyć, gdy pojawią się jakieś zakłócenia. Dzięki informacji pod wysuwanym menu z przyciskami szybko mogłem sprawdzić czy telefon jest połączony z EasyTekiem, czy też nie.  Po tej ostatniej aktualizacji, ta informacja zniknęła, więc mam problem, bo muszę sprawdzać wszystko na czuja. Czy da się to jakoś naprawić? Bardzo mi na tym zależy.

Zaczynam mieć wrażenie, że tak jak Apple w starszych telefonach spowalnia telefony, tak Samsung w starszych modelach wyłącza różne funkcjonalności aby zniechęcić do używania ich.

5 ODPOW. 5
Superuser II
Superuser II

@gilban

Jeżeli korzystasz z BT, zajrzyj do aplikacji Samsung Connect. W jej ustawieniach kliknij na Panel Samsung Connect i aktywuj opcję "Zawsze wyświetlaj" .
Po tym zabiegu panel bedzie wyświetlany nawet gdy urządzenia się rozłączą.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer
Witam. Wszedłem do Samsung Connect. U dołu mam 3 przyciski: Pulpit, Urządzenia, Automatyzacje.
Gdy kliknę na Urządzenia, Wyświetlone jest powiązanie z EasyTek i suwak. Gdy dam edytuj to można usunąć połączenie. Gdy kliknę na niebieski pasek z połączonym urządzeniem mam 2 opcje: Ustaw podł. urządzenia lub Anuluj powiązane połączenia. Gdy daję ustaw - wyświetlają się aktywne: Dźwięk połączenia, Multimedia auto.

Ale nie ma czegoś takiego jak Panel Samsung Connect i tym bardziej opcji "Zawsze wyświetlaj" .
Superuser II
Superuser II
A w górnym prawym rogu nie masz 3 kropek? Kliknij na nie, tam znajdziesz zakładkę ustawienia.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer

Witam. Znalazłem to tak jak teraz napisałeś i włączyłem, jednak to nic nie dało. Czyżbym musiał zrobić hardreset telefonu aby zaczęło to działać? Bez sensu.

Superuser II
Superuser II

To gdy masz sparowane urządzenia kliknij na ikonkę zaznaczoną w kole i w tym menu wskaż urządzenia, które maja być wyświetlane.connect.png

Autorzy z największą liczbą like