Wsparcie

Open search

Galaxy A5 2016 celowe spowolnienie

ROZWIĄZANE
First Poster

Witam

Ostatnimi czasy pojawiła się w mediach informacja, że Samsung oraz konkurencyha firma z jabłuszkiem celowo spowoalniają sprzęt odpowiednimi aktualizacjami. Orzeczone były nawet symboliczne jak na wielkość firm kary...

Tak też ciekawy jstem czy Galaxy A5 2016  tez był dotknięty tym dobrodziejstwem a jeśli takie coś było przeprowadzonte, to czy wymiana baterii przywróci pierwotne możliwośi telefonu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Hotshot

Hej @mrjslezak1985,

Proces dotyczył jedynie telefonu Note4, nie masz co martwić się o swoją A5. Dodatkowo w artykule jest cytat rzecznika prasowego Samsung, który jasno określa, że żadna aktualizacja spowalniająca urządzenie nie została wydana, a firma Samsung od decyzji sądu będzie się odwoływać. Moim zdaniem afera została sztucznie napompowana i nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. 

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

6 ODPOW. 6
Legend

@mrjslezak1985O jakie się pytasz aktualizacje i co ma wspólnego wymiana baterii do aktualizacji nie za bardzo Ciebie rozumiem ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Z tego, co wyczytałem:

Założeniem jest spowolnienie działania telefonu dla zmniejszenia wykorzystania zużywającej się baterii, co za tym idzie utrzymanie czasu pracy na względnie nie zmienionym poziomie

Highlighted
Legend

A możesz podać linka do tego artykułu ? Bo pierwsze słyszę o czymś taki jak dla twojego telefonu. 

https://www.pcworld.pl/news/Smartfon-szybko-sie-rozladowuje-Oto-porady-jak-to-latwo-zmienic,408690.h...

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster
Legend

Ok tylko chodzi o flagowce a twoj nie jest, tak samo jak mój A6 2018 ale bateria mi wytrzymuje około 6/7 dni przy normalnym użytkowaniu przy wcześniejszym moim S4 czas pracy około 1/2 dni 

Hotshot

Hej @mrjslezak1985,

Proces dotyczył jedynie telefonu Note4, nie masz co martwić się o swoją A5. Dodatkowo w artykule jest cytat rzecznika prasowego Samsung, który jasno określa, że żadna aktualizacja spowalniająca urządzenie nie została wydana, a firma Samsung od decyzji sądu będzie się odwoływać. Moim zdaniem afera została sztucznie napompowana i nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. 

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED