Wsparcie

Open search

Głos wołającego na puszczy - bluetooth problem.

Explorer

Witam.

Zacznę od tego że mam głęboki niedosłuch i noszę aparaty słuchowe.

Jako dodatek do nich mam urządzenie o nazwie EasyTek (dawnego Siemensa, a obecnie Signia).

Urządzenie to bardzo poprawia komfort życia i porozumiewania się ze światem.

Aparaty słuchowe razem z nim działają jak klasyczne stereofoniczne słuchawki bluetooth.

Obecnie mam Samsunga A5 2016 i myślałem żeby zmienić telefon na coś nowszego. Np. Samsung A40.

Jednak pojawił się problem mój EasyTek nie chce działać z dowolnym telefonem posiadającym bluetooth 5.0, bo testowałem jeszcze z Xioami A3 - objawy są takie że po sparowaniu EasyTek'a z telefonem, gdy dotknę czegokolwiek na ekranie wzbudza się połączenie bluetooth i oczywiście wycisza się otoczenie (bo tak ma być) i tylko przy każdym dotknięciu palcem ekranu słyszczę w aparatach pik - pik, pik-pik, pik-pik itd. Nie da się tego telefonu używać.

Za to gdy dla próby połączyłem się z jakimś telefonem Huawei P10 Lite, który ma bluetooth 4.2, problemów żadnych nie było. Działało wszystko idealnie.

Czy mają Państwo na to jakieś lekarstwo - może w telefonie nowszym Samsunga, czy może są jeszcze w sprzedaży jakieś nowsze modele posiadające bluetooth 4.2, czy raczej jestem skazany na jakieś prostrze modele innych firm jak Motorola, czy starsze Xsioami lub Huawei które jeszcze posiadają bluetooth w wersji 4.2?

Jak widać - czasem ktoś ma jakieś starsze urządzenie bluetooth mocno specjalistyczne, które z nowszymi wersjami bluetooth sobie nie radzi. Więc dobrze by było jakby w sprzedaży był jeden lub 2 modele telefonu, które wspierają w poprawnym działaniu też te starsze urządzenia bluetooth. A tak już nie ma nic i zrobiło mi się bardzo przykro z tego powodu.

Dlatego właśnie taki tytuł tematu wybrałem.

7 ODPOW. 7
Legend

@gilban  Jest taki model telefonu, który posiada, bluetooth 4.2 jest to Samsung A6 2018 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

Dzięki!

Właśnie go namierzyłem. Tylko że w sklepach już go nie ma. Przynajmniej w Warszawie. W salonach Samsungach również. Powiedzieli że nie jest już przez samsunga produkowany i u nich się nie kupi.

Zostają się tylko operatorzy komórkowi, którzy mają czasami zapasy. Tylko teraz jest pytanie czy serwis Samsunga w Warszawie zdejmie mi brand później z takiego telefonu.

Legend

@gilban  Faktycznie nie jest, już dostępny ten model w żadnym sklepie co do brandu trzeba się dopytać w serwisie.

Jest dostępny Samsung Galaxy A6+ z BT 4.2 w sieci Euro AGD

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

Witam.

Więc udało mi się kupić ostatnią sztukę A6 2018 w salonie PLAY na targówku. Jest brandowany na nich, ale trudno.

Ciekawe cy bez utraty gwarancji autoryzowany serwis jest w stanie zdjąć brandowanie na XEO. W szczególności że telefon za gotówkę kupiłem bez podpisywana żadnych umów.

Ogólnie Tel działa na start bardzo fajnie. Szkoda że nie ma szybkiego ładowania, ale da się to przeboleć. To że ekran nie ma rozdzielczości FuulHD jakoś mi nie przeszkadza, a może i lepiej, bo może będzie żarł mniej energii z akumulatora.

No i najważniejsze bluetooth działa jak powinien. I jeszcze jest jedna ważna rzecz, która chyba występuje tylko w telefonach Samsunga. Jest balans kanałów. Inne jak Huawei, Motorola tego nie mają.

Legend

@gilban  Sam mam ten telefon A6 2018 z T-mobile od roku i nie widzę potrzeby zmiany wariantu na XEO. Jeśli chodzi, o zmianę wariantu przez serwis nie powoduje utraty gwarancji. Daj znać czy udało Ci się zmienić wariant ?

Explorer

Witam!

@vdsl2 Byłem Dziś w tym serwisie Samsunga.
Powiedzieli że za wgranie softu niebrandowanego czyli XEO biorą 50 zł.Czas wgrania to 1 godzina. I że gwarancji się nie traci. Na razie nie wgrywałem. W sumie jak pisałeś, ten brand specjalnie nie przeszkadza. Jedynie podczas uruchamiania/wyłaczania pojawia się na eklanie plazma PLAYa i jakaś muzyczka. Aplikacje dodatkow można odinstalować.
Legend

@gilban  Dzięki za info, czyli nie robią problemu z wgraniem softu XEO w tym modelu 

Autorzy z największą liczbą like