Wsparcie

Open search

Dlaczego aktualizacja nie jest dostępna dla mojego telefonu?

Superuser I
Superuser I

@yogaspierogas, w serwisie bez problemu powinni zmienić wariant na XEO i od razu przy okazji wgrać najnowsze oprogramowanie. Jeżeli usługa będzie wykonywana w serwisie to nie tracisz gwarancji.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Legend

@yogaspierogas  Masz, telefon innego rynku a dowód zakupu z polski wiec tak jakbyś jej nie miał, wszystko powinieneś zgłaszać do sprzedawcy. https://eu.community.samsung.com/t5/Urządzenia-Mobilne/Samsung-Galaxy-s7-z-Włoskiej-dystrybucji-gwar...

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@vdsl2, zakupienie telefonu pochodzącego z innego kraju nie wyklucza możliwości skorzystania z gwarancji producenta. Każdy przypadek może być inny i możesz mieć rację, ale na stronie firmy Samsung widnieje następująca informacja:

Produkty zakupione w innych krajach Unii Europejskiej mogą zostać bezpłatnie naprawione po uprzedniej weryfikacji posiadanych dokumentów zakupu.

Być może żeby powyższy zapis został uwzględniony należy posiadać oryginalny dokument zakupowy z danego kraju a jak słusznie zauważyłeś w tym wypadku najprawdopodobniej nie ma takiego dokumentu.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Apprentice

Ale bida. Mam dowód zakupu z bestcena.pl, ale widzę po "fakturze", że PL to oni jedynie z nazwy są. Jeżeli jutro nie pchnę pomyślnie sprawy po wizycie w serwisie, odstąpię od umowy kupna.

Pathfinder
Ja też kupowałam z podobnej strony ze tel był z innego kraju a aparat wymienili mi bez problemu w serwisie
Big Cheese

@yogaspierogas  napisał(a):

Ale bida. Mam dowód zakupu z bestcena.pl, ale widzę po "fakturze", że PL to oni jedynie z nazwy są. Jeżeli jutro nie pchnę pomyślnie sprawy po wizycie w serwisie, odstąpię od umowy kupna.

Przy zakupach na bestcenie jest informacja, że telefon jest z dystrubicji polskiej bądź europejskiej:

napisane.JPG

Z czegoś te niższe ceny muszą się brać.

W serwisie bez problemu zmienią Ci wariant na XEO.

First Poster

Witam.

Mam problem z moim S8 tyczący się aktualizacji.

Telefon posiada Androida 7 i nie mam pojęcia dlaczego nie chce go zaktualizować do nowszego.

Screenshot_20190304-203249.pngScreenshot_20190304-203309.pngScreenshot_20190304-203305.png

Wie ktoś co jest nie tak?

RadekK Moderator
Moderator

@mariusleon, przeniosłem twój post do odpowiedniego wątku. Masz telefon z rynku innego niż Polska, dlatego nie otrzymałeś aktualizacji. Przeczytaj w tym temacie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Legend

@RadekK  Czyli jak telefon jest obecnie w Polsce nie jest możliwe pobranie poprawek i też nowszej wersji Androida czy tak ? Widzę że telefon jest z (Austria)

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

RadekK Moderator
Moderator

@vdsl2,

Telefony dedykowane na rynki zagraniczne mają komplikacje z aktualizacjami (zabezpieczeń i systemu). Jeśli  z poziomu ustawień telefonu nie da się zaktualizować systemu, jak również program Smart Switch nie wykrywa aktualizacji, rozwiązaniem jest udanie się do serwisu autoryzowanego i wgranie XEO (oficjalnego oprogramowania dedykowanego na Polskę).

Czasem telefony z rynku zagranicznego dostają aktualizację zgodnie z harmonogramem na dany kraj, jednak z doświadczenia wiem, że to się nie sprawdza z uwagi na Polską kartę SIM.

W powyższym przypadku użytkownika @mariusleon AP, CSC i CP wskazuje na Austrię. Ten telefon nie otrzyma aktualizacji na terenie Polski z Polską kartą SIM.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like