Wsparcie

Open search

Dlaczego aktualizacja nie jest dostępna dla mojego telefonu?

First Poster

Witam. Sprawdziłem swój tel i wychodzi kod csc to "MAX". Pogrzebałem w sieci (między innymi po nr IMEI ) i dowiedziałem się że to kod na rehion Austrii/T-Mobile. Czy to oznacza że telefon jest brandowany? Pytam ponieważ nie miałem żadnych preinstalowanych aplikacji ani oznaczeń operatora na pudełku. Tym samym zastanawiam się kiedy otrzymam aktualizacje do 9,czy moj tel jest widoczny jako odpowiednik polskiego XEO (wolna sprzedaż) czy też jako brand? Z góry dziękuję za odp  

Big Cheese

Z kodu CSC wynika, że telefon jest brandowany.

Dla tego regionu nie ma jeszcze aktualizacji do Androida Pie.

Jak możesz, to wrzuć pełny zrzut ekranu z Ustawienia --> Telefon - Informacje --> Informacje o oprogramowaniu

Gdzie zakupiłeś telefon ?

First Poster

Telefon zakupiony na wolnym rynku (allegro) jako nowy, był zafoliowany. Jak mówiłem ani an pudełku, ani w oprogramowaniu tel nie zauważyłem żadnych "oznak" operatora. Załączam zrzut z info o telScreenshot_20190201-214115_Settings.jpg

Big Cheese

@whatsup1981  Tak jak napisałem wcześniej telefon jest brandowany i na pewno nie pochodzi on z polskiej dytrybucji.

Możesz zaczekać aż Android Pie pojawi się dla tego telefonu, udać się do serwisu w celu odpłatnej zmiany wariantu na XEO lub przeprowadzić te operację samodzielnie o ile czujesz się na siłach.

Highlighted
First Poster

Dziękuję za pomoc  zaczekam (nie)cierpliwie, oby nie długo.

Właśnie, jakieś info na temat tego kiedy update pojawi się dla regionu z którego pochodzi mój tel ? 

Big Cheese

@whatsup1981  napisał(a):

Właśnie, jakieś info na temat tego kiedy update pojawi się dla regionu z którego pochodzi mój tel ? 

Nikt nie zna dokładnej daty. W Australii aktualizacja dla Note 9 bez brandu jest już dostępna. Przypuszczam, że aktualizacja dla twojego wariantu pojawi się do 1-2 miesięcy.

Na twoim miejscu zdecydowałbym się na zmianę wariantu na XEO.  Naprawdę warto.

First Poster

Ok, teraz mam już pełny obraz sytuacji. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie 

Superuser I
Superuser I

@whatsup1981, dodam jeszcze, że wariant MAX pochodzi z austriackiej sieci T-Mobile. Patrząc na historię aktualizacji tego wariantu widać, że operator w miarę regularnie udostępnia nowe wersje oprogramowania. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że nie będziesz musiał czekać zbyt długo 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

Witam ponownie. Jednak zabrakło mi cierpliwośći aby czekać na aktualizacje i udąłem się do salony firmowego aby wgrali mi soft XEO. Wspominam po tym, ponieważ po całej operacji mam w informacjaji o oprogramowaniu oznaczenie XEO/XEO/XEO/XEO, a w niektórych wątkach przeczytałem że po wgraniu softu samodzielnie ostatni człon pozostaje z poprzedniego oznaczenia- u mnie było by to XEO/XEO/XEO/MAX. Nie wiem czy to ważne, pisze tylko infornacyjnie na wypadek gdyby komuś się ta wiedzą przydała.

Pozdrawiam

Superuser I
Superuser I

@whatsup1981, ostatni symbol to pochodzenie telefonu. Tylko w serwisie mają możliwości żeby zmienić tę wartość na inną niż początkowa. Również zmieniałem wariant w serwisie z OPV/OPV,OPV/OPV na XEO/XEO,XEO/XEO 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Autorzy z największą liczbą like