Wsparcie

Open search

Dlaczego aktualizacja nie jest dostępna dla mojego telefonu?

Superuser I
Superuser I

@vdsl2, wszystko się zgadza. Aktywny wariant w Twoim telefonie to TPL. Gdybyś posiadał inny wariant jak np. COA, CRO, MBM czy TRG to w dalszym bazowym kodem byłby DTM.

Dla przykładu S10+ kupiony w wolnej sprzedaży w Polsce posiada francuski bazowy wariant XEF a aktywny wariant to XEO.

20190401_174110.jpg

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser II
Superuser II

@vdsl2 postaram się tak bardziej obrazowo. Gdybyś pobrał softy, jeden oznaczony jako DTM, drugi jako TPL i oba rozpakował na czynniki pierwsze, to niczym by się nie różniły, jeżeli chodzi o ich zawartość.

Różnice pojawią się dopiero po instalacji lub aktualizacji, w zależności od tego jaki CSC mu się ustawi. Niemiecki T-mobile może wykorzystywać nieco inne aplikacje lub dodawać inne linki do serwisów internetowych niż ten z Polski. Może to być też różnica w tapetach lub animacji startowej. Ale te wszystkie dodatki są w każdym z romów.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Just Browsing

Mam a530f i nie dostałem update. Telefon kupiony w dużej polskiej sieci ale mam podejżenie że pochodzi z rynku rosyjskiego. Myślicie że dostanę update tylko później?

Hotshot

Hej @mgenek,
Przeniosłem Twój post do odpowiedniego wątku. Obawiam się, że jeśli w telefonie masz zainstalowane oprogramowanie kierowane na rynek rosyjski, Twój telefon nie otrzyma aktualizacji.

Dodaj zrzut ekranu danych z *#1234#. Dodatkowo dołącz zrzut z zakładki w ustawieniach "Telefon - Informacje" -> "Informacje o oprogramowaniu"

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Highlighted
Just Browsing

Dzięki za odpowiedź @RadekK Trochę słabo. Poniżej zrzutu ekranu o których piszesz:2019-04-14 13.33.26.jpg2019-04-14 13.33.56.jpg2019-04-14 13.34.00.jpg

Superuser I
Superuser I

@mgenek, Konieczna będzie wizyta w serwisie w celu poprawnego wgrania oprogramowania. Telefon pochodzi z włoskiej dystrybucji z sieci Vodafone (OMN). Obecnie masz wgrany rosyjski soft (SER). Przy takiej konfiguracji możesz nie otrzymywać aktualizacji.

New Member

Mam problem. Otóż sprawdziłem region CSC, jest to XSG, czyli Zjednoczone Emiraty Arabskie. Co dziwne, telefon kupiony w Polsce, w Saturnie (teraz mediamarkt). Co jeszcze dziwniejsze mój j7 2017 (SM-J730F) dostał w XSG patch do 9.0 a ja nadal nie jestem w stanie go pobrać. Proszę o pomoc.

Superuser II
Superuser II

@Croach i nie dostaniesz. Niestety w twoim przypadku doszło do niezgodności CSC z regionem używania telefonu oraz kartą SIM.

W celu poprawności otrzymywania aktualizacji trzeba koniecznie na telefonie zainstalowac system w wersji XEO.

Superuser I
Superuser I

@Croach, Media Markt (dawniej Saturn) to oficjalny partner handlowy firmy Samsung więc telefony kupione w tym sklepie powinny pochodzić z polskiej dystrybucji czyli powinny posiadać wariant XEO. Możesz zwrócić się z reklamacją do sklepu, który wyśle Twój telefon do serwisu w celu zmiany wariantu. Ewentualnie udaj się bezpośrednio do serwisu, ale w tym wypadku usługa zmiany wariantu może być płatna (około 60 zł).

First Poster

Witam, Mam taki sam problem jak poprzednicy, aczkolwiek w moim przypadku aktualizacja przez Smart Switcha nie pomaga. Jest jakakolwiek szansa, że aktualzacje się pojawią czy trzeba podjąć działania ?
66902187_2338302343100006_330561926008406016_n.jpg
67112712_356756678345603_3889393362440028160_n.jpg67404759_654631631614779_1371041977079955456_n.jpg

Autorzy z największą liczbą like