Wsparcie

Open search

Dlaczego aktualizacja nie jest dostępna dla mojego telefonu?

Superuser I
Superuser I

@vdsl2@RadekK, skoro najprawdopodobniej główną przeszkodą jest polska karta SIM to może wystarczy ją wyciągnąć na czas sprawdzenia i pobrania aktualizacji? 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Superuser II
Superuser II

Ogólnie problem z aktualizacjami jest taki, że tylko 4 europejskie CSC w wersji multi obsługują aktualizacje dla wszystkich regionów. Są to DBT, BTU, XEF i polskie XEO. Pozostałe tak jak właśnie AUT, mimo wersji open w połączeniu z kartą SIM operatora z poza dedykowanego regionu, stają okoniem. Tak się porobiło od czasu S8 i którejś aktualizacji systemu, nie pamiętam której. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser I
Superuser I

@Szewcu72, czyli wyciągnięcie karty SIM z telefonu nic nie pomoże?

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Superuser II
Superuser II

Może, aczkolwiek nie musi. Nie wiadomo co zapisał telefon po pierwszej konfiguracji. Ale spróbować nie zaszkodzi. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Update dot. S9+

Jak widać salon salonowi nie równy. W Samsung Brand Store w poznańskim Starym Browarze powiedziano mi, że z takim dokumentem nie mam gwarancji w Polsce. Na szczęście bestcena.pl ma w Poznaniu BOK, gdzie po udaniu się pokierowano mnie do innego serwisu Samsunga (TRIAL - ul. Przemysłowa, wszystkie te punkty w obrębie kilometra), gdzie praktycznie od ręki wgrano mi nowego Androida i wariant XEO.

Superuser I
Superuser I

@yogaspierogas, najważniejsze, że udało się wgrać oprogramowanie w wariancie XEO i teraz będziesz otrzymywał najnowsze aktualizacje 

Legend

Tak jest głośno o kodzie  "CSC" to co oznacza kod csc opragromowania ?

Screenshot_20190331-113320.jpgScreenshot_20190401-151655_Settings.jpg

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Highlighted
Superuser II
Superuser II

@vdsl2 nie bardzo wiem o co pytasz, ale to oznaczenie (DTM) to niemiecki T-mobile. 

Superuser I
Superuser I

@vdsl2, kod CSC oprogramowana to bazowy kod (wariant), w którym zawarte są różne kody CSC (warianty) oprogramowania przeznaczone na różne kraje czy regiony. Dany kod CSC jest aktywowany na podstawie kodu produktu telefonu, numeru IMEI oraz informacji z karty SIM. W Twoim wypadku został aktywowany kod TPL czyli T-Mobile (Poland). Bazowy kod DTM to T-Mobile (Germany). Gdybyś mieszkał w Niemczech i kupił telefon od niemieckiego operatora T-Mobile i aktywował telefon z kartą SIM od tego operatora to automatycznie ustawiłby się kod DTM.

Powyższe informacje podałem na postawie informacji przekazanych przez @Szewcu72:

https://eu.community.samsung.com/t5/Urz%C4%85dzenia-Mobilne/Galaxy-A7-2018-brak-aktualizacji/m-p/104...

https://eu.community.samsung.com/t5/Urz%C4%85dzenia-Mobilne/Samsung-j4-aktualizacja-przez-sie%C4%87-...

Legend

@nismo  Tylko że kupiłem telefon w Polsce i tu był aktywowany Na pudelku jest nalepka 

Samsung Electronics Polska sp.z o.o

Przechwytywanie.PNGPrzechwytywanie1.PNG 

Nie wiem jaka jest różnica w tych softach ? 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Autorzy z największą liczbą like