Wsparcie

Open search

Czytnik linii - Nougat

First Poster

hej, mam zarysowany czytnik linii, dość mocno. Ale w niczym to nie przeszkadzało, linie papilarne były odczytywane prawidłowo. Od wczoraj, po updacie do Nougata, czytnik przestał działać a mianowicie zgłasza żadanie wyczyszczenia czytnika, że ma być suchy itd. 

Usunąłem linie papilarne i chciałem zarejestrować od nowa, ale w momencie jak tel przygotowuje sie do wprowadzenia linii z palców, pojawia sie okno na środku z informacją, żeby sprawdzić czy czytnik jest czysty i suchy. Mogę wciasnąć tylko OK i wtedy wychodzi do ekranu głównego blokad.

Macie jakiś pomysl? czyżby została zmieniona czułość czytnika w nowym oprogramowaniu?

4 ODPOW. 4
Voyager

Cześć @anax !

Po aktualizacji oprogramowania czasem pojawiają się różne błędy w plikach konfiguracyjnych systemu. Możliwe, że czytnik nie działa poprawnie właśnie dlatego.

Odświeżenie systemu z pomocą przywrócenia ustawień fabrycznych zwykle wystarczy i przywraca poprawne działanie.

Wcześniej zrób kopię zapasową danych z pomocą Smart Switch PC, inaczej zostaną usunięte:

http://www.samsung.com/global/download/smartswitchwin/

Jeżeli po przywróceniu ustawień fabrycznych czytnik odcinków dalej nie będzie działać, wtedy najlepiej przekazać telefon do serwisu.

Usterkę można zgłosić na infolinii telefonicznie. Zostanie wysłany kurier który bezpłatnie przewiezie urządzenie do serwisu. Numery telefonów znajdują się tutaj.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Pathfinder

@anax,

w nowej wersji mogło zostać poprawione działania czytnika linii papilarnych co wiążę się ze zmianą czułości/ rozpoznowania/ dekodowania etc. Niestety porysowany przycisk może mieć wpływ na niepoprawne działanie tej funkcjonalności.

Nadmienie, że uszkodzenia mechanicznie nie podlegają naprawie gwarancyjnej.

First Poster
No dobrze ale jeśli działał do tej to zmiany nie powinny mieć wpływu na urządzenie. Był sprawny mimo zarysowania i przestał być sprawny po aktualizacji. Tak się raczej nie powinno stać.
Pathfinder

@anax,

Tak jak wspominałem, uaktualnienie ma na celu usprawnienie pewnych funkcji, nikt ich nie testuje na uszkodzonym/porysowanym egemplarzu. Uaktualnienia działają poprawnie na sprawnych egzempalarzach.

Autorzy z największą liczbą like