Wsparcie

Open search

Bateria w smartfonie - jak dbać, by posłużyła jak najdłużej?

Navigator

Zauwazyłem też że jest taka aplikacja jak Samsung Push Service, która też pobiera więcej prądu. Można to wyłączyć ? Co to za aplikacja ?

Legend

@przemaser  Poczytaj tu co to jest https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.spp.push&hl=pl

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Big Cheese

@przemaser, Jeżeli nie potrzebujesz powiadomień z usług typu Samsung Apps, Samsung Link, Samsung Wallet, Samsung Pay, itd. to możesz wyłączyć tą aplikację.

Jednak nie powinna ona zużywać znaczących ilości prądu:

bateria.jpg

Przy okazji znalazłem też błąd. Przycisk "Wyłącz" jest nieaktywny z menu informacje o aplikacji. Natomiast po wejściu w "Bateria" przycisk "Wyłącz" jest aktywny i możemy wyłączyć aplikację:

nieaktywny.jpgaktywny.jpg

Navigator

@kamil40013 to raczej nie jest błąd. W Aplikacjach masz opis: "Aplikacje nie uzywane przez 30 dni mozesz automatycznie wylaczac w ustawieniach baterii", więc może o to chodzi.

Superuser I
Superuser I

@przemaser, spróbuj wyłączyć oraz ponownie włączyć telefon i sprawdź jaki wpływ na baterię będzie miała usługa Samsung Push Service. Może wystąpił jakś błąd i usługa pobiera więcej energii niż powinna. Daj znać czy to pomogło.

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Navigator

@nismo tak też robiłem a stan z tygodnia to 16,2%, tło 5 dni 4 godz. Wyłączyłem tą aplikację.

Superuser I
Superuser I

@przemaser, najważniejsze, że to pomogło rozwiązać Twój problem. Sprawdziłem u siebie, ale nie mam nawet takiej aplikacji na liście aplikacji zużywających baterię 

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Explorer

Autorzy z największą liczbą like