Wsparcie

Open search

Bateria a5 2017

Superuser II
Superuser II
I obawiam się, że to własnie jest przyczyną szybszego rozładowywania się baterii. Tor radiowy telefonu chodzi na pełnych obrotach, w celu dopasowania połączenia z BTS-em. A niestety, pakietowa transmisja danych obciąża nasze telefony najbardziej.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Dzięki za pomoc. ( odpuszczam sobie wizytę z pretensjami w salonie )😑

Apprentice

Ja też ostatnio zauważyłem znaczny spadek wydajności baterii. Normalnie po zakupie byłem bardzo zadowolony bo nie oszczędzałem go wszystko co możliwe było włączone i potrafił wytrzymać spokojnie ponad dzień a teraz nie ma mowy o calym dniu.

Expert

@Warjuss

w takiej sytuacji w pierwszej kolejności bym sprawdził czy przypadkiem jakaś aplikacja w tel nie "zjada" Ci baterii. Sprawdź w ustawieniach --> konserwacja urządzenia,  jakie masz statystyki baterii. Na jakim miejscu w zużyciu jest ekran oraz jakie aplikacje pobierają Ci najwięcej energii.

Nie bez znaczenia jest także tryb pracy sieci. Przy korzystaniu z sieci wi-fi będziesz miał zdecydowanie lepsze czasy osiągane na baterii niż na danych komórkowych.

Ponadto pamiętaj, że na baterię masz 12-miesięczną gwarancję producenta. W ostateczności można skorzystać także z tego żeby serwis wypowiedział się w jakiej kondycji jest Twój akumulator.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Apprentice

Faktycznie musiała być to aplikacja Facebooka albo facebooka i messengera ponieważ po przejściu na wersje lite problem jakby się zmniejszył albo wgl ustąpił. Np poprzedniego dnia przed zaśnięciem (godzina 22) miałem coś około 100% (+-15%) rano okolo 6 było juz tylko 65%, a po zmianie w tych samych ramach czasowych spadek wynosil juz kilka % co już jest chyba normalne.

Expert

@Warjuss

Aplikacje Facebook i Messenger słyną z "zasobożerności" i "prądożerności", więc jest to bardzo prawdopodobne. Wersje lite ze względu na to, że są pozbawione wielu niepotrzebnych "wodotrysków' w porównaniu do pełnych wersji, znacznie mniej obciażają pamięć operacyjną telefonu, co przekłada się także na czas pracy baterii.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Apprentice

Niedawno gdzieś czytałem że ta najnowsza aktualizacja zabezpieczeń coś popsuła i jakiś serwis od googla obciąża procesor nadmiernie ale nie wiem czy to u każdego czy pojedyńcze przypadki.

Superuser II
Superuser II

To prawda, że gdy na szczyt listy procesów obciążających baterię wskakują "Jądro Systemu: i "System Android" robi się nieciekawie.20171215_182454.png

Bo faktycznie oznacza to bugi w systemie. Ale, aby mocno drenowały baterię ich procentowe zużycie musi przkroczyć minimum 10% i przez cały czas muszą utrzymywać się na pierwszej pozycji. Powyższa grafika jest tylko przykładową, dotyczy dzisiejszego dnia i jak widać nie jest najgorzej, a baterii jest jeszcze 63%. Opisywane bugi mogą dotyczyć wszystkich lub pojedyńczych urzadzeń. A dlaczego tak się dzieje? To już pytanie do google.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Witam!

Od wczoraj mam problem z moim samsungiem, bateria bardzo szybko sie rozładowuje nawet gdy go nie używam, przez godzinę potrafi spaść z 60% do 35% bez używania. Wyłączyłam wszystkie zbędne aplikacje na dodatek. W ustawieniach zużycia baterii:

- jądro 29%

- system android 9%

- urządzenie bezczynne 5%

- ekran 5%

- czuwanie sieci 3% 

- połączenia głosowe 3% 

Nie mam włączonych danych kom. telefon cały dzień leży na stole... Nie wiem co się dzieje, czy to coś poważnego? Proszę o rady

Legend

@bzdyrka42  Na początek naładuj telefon do 100% i użyj  tego kodu jak tu Klik

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Autorzy z największą liczbą like