Wsparcie

Open search

Bateria a5 2017

ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam jaki powinien być stan nowejbateri Galaxy a5 2017 tzn w opcji gdy dobra czy bardzo dobra? Bo mi pokazuje dobra i telefonu słabo trzyma baterie niby nowe ale były dopasowane w salonie. Telefon wytrzymał 15h z czego 6hna ekranie 50% podświetlenia .z wifi  bez synchronizacji bez GPS.  A w testach potrafił trzymać dwa dni z czego 7 H na ekranie z wifi

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser II
Superuser II
I obawiam się, że to własnie jest przyczyną szybszego rozładowywania się baterii. Tor radiowy telefonu chodzi na pełnych obrotach, w celu dopasowania połączenia z BTS-em. A niestety, pakietowa transmisja danych obciąża nasze telefony najbardziej.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
26 ODPOW. 26
Superuser II
Superuser II
I co z tą baterią? Napisz coś więcej.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Np podczas 2h filmu na Youtube bez głosu zabrało 34% bateria A w testach 14 wtf

Superuser II
Superuser II
Pamiętaj, że oglądając film na YT masz aktywne poza procesorem i kartą grafiki tory radiowe, które muszą obsłużyć połączenie, czy to po wifi czy też pakietową transmisję danych. Ponadto na telefonie masz też inne aplikacje które działają w tle, obciążając dodatkowo procesor i pamięć. To wszystko potrzebuje energii. Stąd zużycie baterii większe niż podane w testach, które dotyczą odtwarzania wideo z pamięci urządzenia. To testy "na sucho".
Stąd takie rozbieżności.

Apprentice

Tu jest link do testu  ,filmy z youtube sa po sieci odtwarzane.... zrobilem tak jakon i wszdzie jest kolosalna roznica poboru bateri ( poblokowalem inne ulusgi chcace dzialac w tle ...)https://youtu.be/isKOK-LpKAA  oprocz tego filmu posilkowalem sie testem przeprowadzonym na tablwtowo.pl  https://www.tabletowo.pl/2017/02/21/test-opinia-recenzja-samsunga-galaxy-a5-2017/3/?amp . Chyba jednak coś nie tak z moimi telefonami😑

Apprentice
( dziekuje za zainteresowanie i chęć pomocy)
Superuser II
Superuser II
Sprawdź jeszcze, które aplikacje działają w tle i mają największe zapotrzebowanie na baterię.

Apprentice

Zablokowałem wszystkie jakie się dało.a wykazie jest tego sporo ( jak widać długo trzyma tym razem dziwne )raz trzyma raz nie Screenshot_20171120-082100.png

Superuser II
Superuser II
Ogólnie nie jest najgorzej. Jeszcze jedno pytanie. A jak u Ciebie z zasięgiem sieci? To ma dość duży wpływ na baterię.

Apprentice

Skacze od 1do 3 kresek nie jest stabilny

Autorzy z największą liczbą like