Wsparcie

Open search

Barwa bieli w S7 Edge - słaba w porównaniu z S7, wada?

First Poster

W lipcu kupiłem Żonie zwykłego S7 (nie ma wielkich wymagań, wcześniej miała A3 2015 - zależało jej tylko na dobrym aparacie).

Ostatnio jak nasze  telefony leżały obok siebie zauważyłem sporą różnicę w barwie bieli na obu wyświetlaczach (dokładnie te same ustawienia wyświetlacza).  Poniżej wrzucam zdjęcie (sorry za jakość, robione starym Note II).

Info o datach produkcji: Według apki "Phone info":
S7E: 2017.09.26
S7: 2018.05.05
Oba wyprodukowane w Wietnamie.

imageproxy.php.jpg

Oba telefony kupowane jako nowe.

2 ODPOW. 2
Legend

Może pokaż jak będzie wyglądać po wpisaniu Kod *#0*#

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Highlighted
Hotshot

Cześć @urstomi,

Ze względu na charakter wyświetlaczy Super AMOLED mogą występować naturalne różnice w kolorze. Można zoptymalizować kolor w zależności od preferencji. Pierwsza opcja to:
Ustawienia -> Wyświetlacz -> Tryb Ekranu -> Wyświetlacz w trybie adaptacyjnym -> Balans koloru pełnego ekranu.

Dodatkowo polecam kod serwisowy umożliwiający regulację za pomocą kilku trybów: *#15987#. Warto pokombinować i dopasować ekran pod siebie.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED