Wsparcie

Open search

Bardzo słabe zarządzanie pamięcią RAM po aktualizacji do Pie [Galaxy S8]

First Poster

Już próbowałem coś tam robić. Limit standardowy. Zmiana na inny powoduje jeszcze gorsze działanie, więc całkowicie wyłączyłem ustawienia deweloperskie.

Big Cheese

@Hurragann, Czy aplikacje, które się zamykają nie znajdują się na liście uśpionych aplikacji w Ustawienia --> Pielęgnacja urządzenia --> Uśpione aplikacje ?

Wejdź jeszcze w Ustawienia --> Aplikacje --> Dostęp specjalny --> Optymaliz. użycie baterii --> Włącz pokazywanie wszystkich aplikacji i odznacz tam aplikacje, które są zamykane. 

Jeżeli problem dalej będzie występował, to zgłoś go za pomocą aplikacji Samsung Members dokładnie go opisując.

First Poster
Wszystkie się zamykają, a lista jest pusta.
Zglaszalem już dwukrotnie, ale nie doczekałem się odpowiedzi 😁.
Superuser II
Superuser II

Przyznam szczerze, że całkowicie o tym zapomniałem. Spróbuję skraść telefon szanownej małżonce i jeszcze raz sprawdzić działanie pod kątem tej przypadłości.

O spostrzeżeniach napiszę.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Big Cheese

@Hurragann  napisał(a):
Wszystkie się zamykają, a lista jest pusta.

A czy odznaczyłeś aplikacje z tej drugiej listy tak jak napisałem wcześniej ?

First Poster

Tak. Naprawdę już wiele rzeczy próbowałem z tym zrobić..  bezskutecznie.

RadekK Moderator
Moderator

Hej @Hurragann,

Obawiam się, że poziomu ustawień telefonu nie ma więcej opcji, które mogą powodować takie komplikacje z RAM.

Z mojej strony polecę jeszcze zweryfikowanie jak zachowują się aplikacje systemowe w "Trybie bezpiecznym", oraz wyczyszczenie pamięci cache z poziomu recovery mode. Instrukcje znajdziesz pod linkiem:
https://eu.community.samsung.com/t5/Urz%C4%85dzenia-Mobilne/Soft-Hard-Reset-oraz-Tryb-bezpieczny/td-...

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster
Robiłem.. a żeby to raz 😁.
Sądzę, że nic nie da się zrobić, to kwestia systemowa. Tylko root mógłby mi tu pomóc.. wolę jednak zachować gwarancję, więc czekam na jakiś update od Samsunga, mam nadzieję, ze naprawią ten frustrujący błąd.
Superuser II
Superuser II

Miałem  sprawdzić i sprawdziłem na telefonie żony.

Przy 15 aplikacjach w tle, przełączanie się między nimi nie spowodowało przeładowania żadnej z nich.

Były to m.in. fb, messenger, spotify, galeria, internet, sklepy play i samsung, stockowy odtwarzacz muzyki i jescze jakieś inne, których już nie pamietam.

Żadna się nie przeładowała. A bałem się, bo przy kompletnym braku dbałości mojej żony o ład i skład w telefonie, mogło być tragicznie.

Przyznam szczerze, że nie mam pomysłu na rozwiązanie problemu. Czyżby w grę wchodziło fizyczne uszkodzenie pamięci? 🤔

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster
Nie mam pojęcia.. telefon miał niedawno wymienianą całą płytę główną i wszystko działało ok.
Autorzy z największą liczbą like